Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi Nedir?

Estetik uygulamalar arasında cerrahi olmayan tedavi biçimleri çok daha revaçtadır. Çünkü çoğu kişi ameliyat veya cerrahi işlem konusunda çekincelidir. PRP tedavisi  cildin dokusunu ve tonunu pürüzsüzleştiren, sıkılaştıran ve geliştiren bir işlemdir. Kök hücre rejenerasyonu olarak da bilinen PRP tedavisi, kollajen üretimini kademeli olarak artırarak cildi daha sağlıklı bir görünüm elde etmesini sağlar. Bu cerrahi olmayan, basit uygulama lazer ve kimyasal peeling gibi tedavilere alternatiftir.

PRP Tedavisi Ne İşe Yarar? Kimlere Uygulanır?

Trombositler, tamir edici özelliklerinden dolayı cildinizi yenilemek ve canlandırmak için en önemli bileşenlerdir.  PRP tedavisi, trombosit sayısını arttırmayı içerir. Sonuçta, dermise uygulandığında, bu süper zengin trombosit plazması, sağlıklı ve genç görünüm için kollajen üretimini hızlandırırken, iyileşme ve gençleştirmeyi teşvik eder.

PRP uygulamasında kendi kanınız basit bir kan testinde olduğu gibi alınır. Bu, iyileşme ve gençleşmeyi teşvik eden trombositlerden kök hücreleri çıkarmayı sağlar. Kan, plazma, kırmızı ve beyaz kan hücreleri ile trombositleri ayıracak olan santrifüje tabi tutulur. Bu işlemden sonra, ortaya çıkan madde enjeksiyonla derinize uygulanır. Kendi kanınız kullanıldığı için PRP tedavisi, alerji reaksiyonlara neden olmadığı gibi vücudun bunu reddetme sorunu da ortaya çıkmaz.

Bazı hastalar hafif rahatsızlık hissetmekle birlikte işlem oldukça ağrısızdır. Uygun alanlara PRP maddesi enjekte edildiğinde ciltte kendiliğinden bir uyarma gerçekleştirilir ve zaman ilerledikçe gelişmeler daha gözle görülür bir hale gelir.