Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu tedavisi, en popüler estetik uygulamalardan biridir. Dudaklara hacim vermenin yanı sıra dudak kenarlarındaki çizgileri azaltabilir ve daha olgun dudaklara sahip olmanıza yardım edebilir. Süreci anlamanıza yardımcı olması için dudak dolgusu hakkında sıkça sorulan bazı soruları bir araya getirdik.

Dudak dolgusu ne işe yarar?

Dudak dolgusu dudaklar için uygulanan dermal dolgu tedavisidir. İnce dudaklara hacim katabilir, pürüzsüz dudak şekli sağlar ve ayrıca dudaktaki yara izlerini tedavi eder.

Dudak dolgu maddeleri nelerden oluşur?

Dudak dolgu maddeleri, ciltte doğal olarak bulunan bir madde olan Hyaluronik Asit (HA) maddesiinden oluşmaktadır. Birçok güzellik ürününde bulunan hyaluronik asidin farklı türleri bulunmaktadır ve hangisinin size uygun olduğu doktorunuz tarafından belirlenecektir.

Dudak dolgusu tedavisi güvenli mi?

Dudak dolgusu kozmetik bir tedavidir ve tüm tıbbi işlemler gibi, her zaman bir şeylerin yanlış gitmesi ihtimali vardır. Bununla birlikte, deneyimli ve nitelikli hekimler tarafından gerçekleştirilirse, bu güvenli bir işlemdir.

Dudak dolgusu acı verir mi?

Dudak dolgusu tedavisi acı verici değildir. Ancak elbette, rahatsızlık düzeyi çoğunlukla doktorunuzun tekniğine ve kendi ağrı toleransınıza bağlı olacaktır.

Dudak dolgusu işlemi nasıl yapılır?

Dudak dolgusu enekte edilebilir tedaviler arasındadır. İşlem öncesinde dudaklar uyuşturulur ve ardından ince iğneler yardımı ile deri altına dolgu yapılır. İşlem 20 dakika sürer. Tedaviden sonra genellikle şişlik oluşur, ancak geçicidir.

Etkisi ne kadar sürecek?

Dudak dolgusunun kalıcılığı en az 6 ay sürecektir. Ancak gerçekte, dudak dolgusu tedavilerinin 12 aydan daha uzun sürmesi ihtimali de düşük değildir.