Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazerle Leke Tedavisi

blank

lazerle leke tedavisi ile cilt lekeleri giderilebilir. Verdiğimiz hizmet sayesinde farklı sebeplere bağlı olarak cildinizde oluşan lekeleri yok edebiliriz.

Günümüzde birçok insanda görülen bu sorun doğum lekeleri, döküntü ve enfeksiyonlar, pigmentasyon bozuklukları gibi birçok faktöre bağlı olarak gelişiyor. Bazı nedenleri zararsızken bazılarına müdahele edilmesi gerekebiliyor.

Cilde rengini veren pigmentlerdir ve bunlar melanin denen maddeleri içerir. Melaninin fazla olması cilt rengini koyulaştırır. Melanin seviyesinin az olmasıysa daha açık renkteki noktaların oluşmasına neden olabilir. melanin yalnızca cilt değil saç ve göz rengine de etki eden bir maddedir.

Cilt lekeleri, normal cilt tonundan farklı bir renge sahiptir ve genellikle açık koyu, kırmızı veya gri olabilir. bu sorunu yaşayan kişilerde uzmanlarımız tarafından sorunun altında yatan sebepler araştırılarak bir lazerle leke tedavisi uygulanıyor.

Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

Leke tedavilerini zorunlu kılan sebeplere bakıldığında doğum lekeleri, deri döküntüleri, cilt kanserleri, cilt enfeksiyonları, pigmentasyon bozukluğu, tıbbi durumlar olarak sayılabilir. Bunlardan doğum lekeleri, doğuştan gelen renk bozukluklarıdır.

Doğum lekelerinin bazıları zamanla yok olurken bazıları kalıcı olabiliyor. Bu lekeler vasküler ve pigmentlidirler. Bu lekelerin aynı zamanda çilek nevüs, somon lekesi, port şarap lekesi olmak üzere farklı türleri vardır. Pigmentli doğum lekeleri ise Moğol mavi lekeleri, benlerdir.

Benler zararsız olmakla beraber siyah veya kahverengi olurlar. Mavi lekeler de sırtta veya kalça bölgelerinde görülebilir. Koyu tene sahip olan bebeklerde bu lekeler daha fazla görülüyor ancak bu sorun zaman geçtikçe kaybolabiliyor.

Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uzmanlarımız tarafından verilen tedavi hizmetlerinin uygulanabilmesi için ilk olarak lekelerin teşhis edilmesi gerekiyor. Doktorlarımız hastalarına mevcut tıbbi durumlarını, lekenin ne kadar süre önce görüldüğünü, lekenin görünümünün değişip değişmediği ve leke sonucunda semptom olup olmadığı sorulur.

Leke oluşan bölgeler lamba ile incelenir ve gerekli görüldüğünde kan testleri ve cilt biyopsisi yapılır. Bunlar cilt örneğinin alınmasına ve mikroskop ile incelenmesine olanak sağlar.

Birçok leke tedavisi yöntemi olmakla birlikte, altta yapan hastalıklara göre farklılık gösterir. Doğum lekeleri ve pigmentasyon bozuklukları için kimyasal peeling, enzim peeling, mezoterapi, lazer tedavisi, renk açıcı kremler, altın iğne tedavisi, güneş koruyucu kremler gibi birçok tedavi yöntemi vardır.

Kimyasal peeling yönteminde kullanılan kimyasal çözeltiler sayesinde 2 ila 4 hafta arasında lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Verdiğimiz bu tedavi hizmetinde glikolik asit denilen meyve asitleri kullanılır ve hafif lekelerde kullanılır.

Enzim peeling tedavimiz ise, özel soyma yöntemidir. Bir karışımı cildinize uyguluyor ve 10 saat kadar bekletiyoruz. Daha sonra ılık suyla çıkarıyoruz. Bu tedaviye ek olarak doktorlarımız tarafından size bir devam kremi veriliyor ve bu kremi 6 ay kullanmanız bekleniyor.

Mezoterapi de leke giderici özel ilaçlardan oluşuyor. Bu karşımlar cilt altına enjekte ediliyor. Aynı zamanda bu tedaviler uzmanlarımız tarafından lazer tedavisi ile birlikte kullanılabiliyor.

Lazer tedavileri de leke tedavisi için oldukça fazla kullanılıyor. Cildin üst tabakasının lazerler ile soyulması ve renk hücresini hedef alan Q anahtarlı lazerler kullanılması ile yapılıyor. Lekelerin renk tonuna ve yaygınlığına göre bu lazer tedavisini hastalarımıza uyguluyoruz.

En Etkili Leke Tedavisi Yöntemleri

Birden fazla tedavi yöntemi olmakla birlikte bunlardan en etkilisi yeni teknoloji olan altın iğne tedavisi diyebiliriz. Altın iğne uçlu bir cihaz kullanılarak işlem yapılan cilt lekeleri üzerinde olumlu etki yaratıyor.

Bu tedavi cilt tipine ve leke özelliklerine göre uzmanlarımız tarafından uygulanıyor. Aynı zamanda leke oluşmasını engellemek için güneş koruyucu kremler kullanabilir, öğlen güneşinden korunabilirsiniz.

Lazerle Leke Tedavi Öncesi Sonrası

Bizden leke tedavisi almadan önce 1 ay öncesine kadar güneşten korunmanız gerekiyor. Bu yüzden leke tedavisi genellikle kış aylarında uygulanıyor.  Aynı zamanda aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bunlar da leke tedavisi görmeden 1 hafta öncesine kadar bırakılmalıdır.

Tedavi sonrasında, lazer uygulandıysa bu bölgelerde kızarıklık veya kabarıklık olabilir. Kabuklanma ve kanama da görülebilen bu bölgeler kapatılabilir. Lazer tedavi sonrasında oluşan sorunlar en fazla 10 güne kadar yok olacaktır.

Tedaviler güneş veya çil lekeleri için uygulanacaksa 1 veya 2 seans olarak uygulanır. Derin yerleşmiş lekelerde ise bu seanslar daha uzun sürebiliyor. Lazer tedavisinin uygulanması durumunda ilk olarak anestezi yapılmalıdır. İşlem öncesi olduğu gibi sonrasında da 1 ay güneşten korunmalıdır.

Lazerle Leke Tedavi Yaptıranlar

Farklı nedenlere bağlı olarak leke sorunu yaşayan kişiler uzmanlarımızdan bu konuda yardım alıyor. Biz debunun sebeplerini araştırarak size en uygun tedaviyi uyguluyoruz.

Bunlar bazen birkaç tedavinin kombin edilmesiyle yapılırken lekelerin yoğunluğuna göre tek tedavi de olabiliyor. Kliniklerimizde leke tedavisi gören kişilerin olumlu yorumlarını alıyoruz. Siz de bizden leke tedavisi için hizmet alabilirsiniz.

Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları 2021

Lekelerin niteliğine göre birçok tedavi yöntemi uzmanlarımız tarafından uygulanıyor. Bunların fiyatlarını ise tedavi yönteminin yanında, süresi de etkiliyor. Lekelerin boyutlarına ve altında yatan sebeplere göre bu tedavilerin kaç seans süreceğine karar verilir.

Küçük ve kolay geçebilecek olan lekeler 1 veya 2 seansta biterken cilde yerleşmiş ve rengi daha koyu olan lekelerin tedavi edilmesi daha uzun sürebiliyor. Uzmanlarımız tarafından uygulanan leke tedavisi sayesinde en inatçı lekelerinizden bile kurtulabilirsiniz.

Lazerle leke tedavisi fiyatları 2021 tedavinin yöntemine göre farklılık gösterir. Lazerle leke tedavisi fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.