Altın İğne Nedir?

Altın İğne fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da bilinen yaşlanma karşıtı etki sağlayan bir uygulamadır. Birçok sebepten ötürü ciltte oluşan lekelere, deformasyonlara ve kırışıklıklara karşı uygulanan bu yöntem cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Seanslara ayrılarak uygulanan bu işlemde micro iğneler kullanılarak cilt yüzeyinin uyandırılması sağlanır. Cerrahi bir işlem gerektirmediğinden kişiler üzerinde kısa sürede uygulanabilir.

Basit bir şekilde uygulanabilen altın iğne uygulaması hem yüzde hem de vücuttaki diğer bölgelerde uygulanabilir. Bu tedavi sayesinde deri altında başlayan cildin kendini yenileme süreci altın iğnelerle birlikte cilt yüzeyine daha hızlı bir şekilde ulaşmış oluyor. Scarlet X’in micro iğneleri tarafından gönderilen radyo frekans cildin en derinine kadar ulaşabiliyor ve bu sayede kolajen sentezlerini uyarmış oluyor.

Altın İğne Hangi Durumlarda Yapılır?

Birçok cilt kusuru için çözüm olabilecek altın iğne bu cilt kusurlarını tedavi edebilme özelliğine sahiptir. Bu yöntemin kullanım alanları oldukça geniştir. Kişide bulunan yanık ve yara izlerini tedavi eder.

Kilo alıp verme sonucu oluşan ve hamileliğe bağlı olarak ortaya çıkan çatlakların giderilmesinde etkilidir. Yaşlanma karşıtı olarak bilinen bu yöntem ince kırışıklıkların bile yok edilmesini sağlar. Boyun ve dekolte bölgesindeki görüntünün düzelmesinde oldukça etkilidir.

Akne ve izlerini tedavi etmede etkilidir. Göz çevresinde bulunan morlukların giderilmesinde rol oynar. Gözenekleri sıkılaştırır ve cilt lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Bu tedavide kullanılan Scarlet X, pürüzlü ciltlerde de etkili olabilmesi için özel başlığa sahiptir. Saçlı deri üzerinde bile kullanılabilecek bir teknolojiye sahiptir.

Altın İğne Hangi Bölgeler için Uygundur?

Bu uygulama hem yüz hem de vücut bölgeleri için uygulanabilecek bir yöntemdir.

Cildin canlandırılması, gençleştirilmesi ve cilt kusurlarının giderilmesi için gerekli olan herhangi bir bölgeye uygulanabilir. Çeşitli sebeplere bağlı olarak bacaklarda oluşmuş olan çatlakların tedavisinde kullanması uygundur.

Vücuttaki her bölgenin uygulamaya vereceği yanıt süresi farklı olabilir. Bu sebepten kişide uygulanacak farklı bölgeler için farklı seans tarihleri belirlenebilir.

Altın İğne Kaç Seans Yapılır?

Kolajen oluşumunu artıran altın iğne işlemi için gerekli seans sayısı kullanılacak tedavi alanına göre değişiklik gösterebilir. Seans süreleri 15-30 dakika arasında gerçekleşir. Kişinin ihtiyacına bağlı olarak ayda bir kez olacak şekilde 3-4 seans uygulanabilir. Eğer gerekirse 4-6 seansa kadar da çıkarılabilir.

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Cilt üzerinde oldukça etkili olan altın iğne uygulamasıyla birlikte kişilerin vücutlarında oldukça olumlu pek çok değişiklik meydana gelir. Bu uygulama kişiler üzerinde yaşlanma karşıtı anti-aging koruma sağlar.

Ciltteki ince çizgileri yok eder ve kırışıklıkların görünümünü ciddi oranda azaltır. Kişide meydana gelmiş sarkmalarda da güçlü etkileri vardır. Sivilce izlerini tamamen yok eder.

Vücutta bulunan çatlakların giderilmesinde oldukça etkilidir. Yara ve yanık izlerinin giderilmesinde etkili olur. Ton eşitsizliklerini ortadan kaldırarak cilt lekeleri üzerinde olumlu etkiler sağlar. Gözeneklerin sıkılaşmasında rol oynar.

Altın İğnenin Avantajları Nelerdir?

Kişilerde cilt yenilemek ve gençleştirme işlemleri için birçok farklı yöntem ve cihaz bulunmaktadır. Altın iğne yani Scarlet X uygulamasının diğerlerine nazaran daha fazla avantajı bulunmaktadır.

Uygulama sonucunda ciltte kabuklanma, soyulma ya da pullanma oluşmaz. Bu uygulama kişiler için geçici değil kalıcı sonuçlar getirir. İlk seans itibariyle kolaylıkla fark edilebilir etkilere sahiptir.

Cerrahi bir işlem gerektirmediğinden kişinin hastanede kalmasını da gerektirmez. Böylece kişi işlem sonrasından gündelik yaşamına dönebilir. Her türlü cilt tipinde ve tonunda işlemin uygulanması mümkündür. Kısa süreli bir uygulamadır. Tüm bu sebeplerden dolayı kişilerde olumlu yaklaşımların oluşmasını sağlar.

Hangi Mevsimde Yapılır?

Ameliyatsız bir işlem olması gereği yaz kış yapılması mümkün olan bir uygulamadır. Uzmanlar altın iğne uygulamasının güneş ışınlarına yoğun bir şekilde maruz kalınmadığı kış ve bahar aylarında yapılmasını tercih eder fakat güneşten yeteri kadar korunduğu takdirde yaz aylarında da uygulanması mümkündür.

Kaç Seans Sürüyor?

Tedavinin süreci uzmanlar tarafından çeşitli faktörlere bağlı olarak belirlenebilir. Ciltteki deformasyona göre bu süreye karar verilir. Çok leke bulunan ve yoğun kırışık ciltlerde bu süre normale göre daha uzun olabilir. Kullanıldığı tedavi alanı da seans sayısını etkiler. Bazı kişiler için 2-4 uygulama yeterliyken bazı durumlarda 4-6 arasında tedavi uygulandığı da gözlemlenir.

Altın İğne Kaç Günde İyileşir?

Bu uygulama kısa sürede kişi üzerindeki etkisini gösterir. İşlem bütün şartlar sağlanarak gerçekleştirildiğinden ortalama 48 saat içerisinde iyileşme gözlemlenebilir.

İğne Tedavisi Kaç Yaşında Yapılmalı?

Bu uygulama için herhangi bir yaş sınırlandırması bulunmamaktadır. Fakat uzmanlar tarafından ergenlik dönemi sonrasında yapılması uygun görülür. Bu dönemdeki bireylerin yaşadığı hassasiyet dolayısıyla uygulama için kişilerin ebeveynlerinden onay alınması da oldukça önemlidir.

İğne Tedavisi Zararlı mı ve Ağrılı Mı?

Bu uygulamanın kişiler üzerinden herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Amatör güzellik merkezleri tarafından uygulanması ciltte yan etkiler oluşmasına yol açabilir.

Bu tip durumlar haricinde uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde zararsız bir uygulama olacaktır.

Ayrıca uygulama lokal anesteziyle gerçekleştirildiğinden ağrı seviyesi en az düzeydedir. Bu durum kişiyi rahatsız edecek bir boyuttaysa hafif bir ağrı kesiciyle son bulabilir.

İğne Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu tedavi sonrasında ciltte oluşabilecek micro tahribatlara karşı uzmanlar bazı tavsiyeler verecektir. Bu tavsiyelere kulak verilmesi işlemin daha iyi sonuçlar elde etmesi ve oluşması mümkün olan yan etkilerin en aza indirilmesi için oldukça önemlidir.

Tedavi sonrasında tedavinin uygulandığı bölgeye bir gün boyunca su temas etmemelidir. İşlem eğer yüz bölgesine yapılmışsa makyaj yapılmaması istenir. İşlem sonrasında oluşan tahribatların kabuk tutma ihtimaline kişilerden oluşan bu kabukların soyulmaması ve doğal soyulma sürecine bırakılması tavsiye edilir.

Uzmanlar tedavi sonrası için vitaminler veya kremler önerebilir. Bu vitamin ve kremlerin önerildiği şekilde düzenli kullanımı önemlidir. Seans sonrasında kişilerin doğrudan güneşle temastan kaçınmaları gerekir.

İğne Tedavisi Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

Genetik faktörler, ilaçlar, hormonlar, kozmetik, beslenme ve stres gibi çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan akne en sık ergenlik döneminde bulunmakla birlikte her yaş grubunda görülebilecek bir durumdur.

Doğru şekilde tedavi edilmeyen akneler ciltte hasarlar bırakabilir. Ciltte oluşan bu akne ve sivilce izleri için en etkili yöntemin iğne tedavisi olduğu söylenebilir. Tedavide kullanılan mikro iğneler yardımıyla ciltte kolajen üretimi başlatılır ve cilt yüzeyinin alt tabakadaki dokularla birlikte iyileşmesi sağlanır.

Bu sayede gözenekler sıkılaşır ve sivilce izleri kaybolur. Kişiler üzerinde etkisi oldukça fazla olan altın iğne tedavisi avantajları dolayısıyla da tercih edilesi bir yöntemdir.

Altın İğne Tedavi Fiyatları 2024

Diğer uygulamalarda da olduğu gibi bu tedavinin fiyatları da tedavinin kaç seans uygulanacağına göre değişmektedir. Ciltteki deformasyona bağlı olarak fiyatın da yükselmesi mümkündür.

Uygulamanın etkisinin azaldığı durumlarda uzmanlar tarafından ek seanslar da uygulanabilir.

Bu tedavinin etkileri ve avantajları göz önünde tutulduğunda fiyatları oldukça uygun olarak görülebilir. Altın iğne tedavi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.