Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Saç Ekimi – FUE Tekniği

Fue Saç Ekimi; Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) saç ekimi için en popüler tekniktir. İşlem saç köklerinin kafa derisinin bir bölgesinden diğer bölgesine taşınması şeklinde uygulanmaktadır. 

Daha önce, saç tellerinin ayrı ayrı büyüdüğü düşünülüyordu. Ancak aslında saç follikülleri foliküler ünite olarak adlandırılan gruplar halinde büyür. Bir foliküler ünite, bir ile dört arası saç folikülü içerir.

Saç folliküllerini içeren her bir foliküler ünite aynı zamanda küçük bir kas, kan tedariki ve sinirleri de içerir. Bunların hepsi kollajen adı verilen bir protein grubudur. Ekstraksiyon esnasında, folliküler greft hayatta kalma ve büyümeyi sağlamak için mantıksal olarak foliküler üniteler olarak hasat edilir.

FUE Yöntemiyle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi saç konusu olduğunda, özel bir araç kullanarak saç derisinin arka tarafından saç kökleri teker teker alınır. İşlemin  geri kalan kısmı, çıkarılmış kıl foliküllerinin transplantasyonunu şeklinde uygulanır. Bağışçı bölgede küçük delikler oluşturulur ve saç folikülleri bu deliklere yerleştirilir.

FUE saç ekim uygulaması lokal anestezi altında uygulanmakta olup saç dökülmesinin yaşandığı alanın büyüklüğüne bağlı olarak farklı sürelerde gerçekleştirilebilir. Ancak hasta lokal anestezi altında olduğu için bilinci açık olsa bile acı hissetmez.

Bu sırada işlemi engellemeyecek düzeyde müzik dinleyebilir, uyuyabilir veya bir şeyler okuyabilir. Bu anlamda FUE saç ekim tekniği büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Saç ekiminde olduğu gibi sakal ve bıyık ekimi işlemi için de tercih edilen FUE saç ekim tekniği küçük alanlarda da oldukça etkilidir ve bu nedenle çoklu bir fayda mekanizması olarak işlemektedir.

FUE Saç Ekimi Fiyatları 2024

Fue saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.