Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal Cilt Bakımı; Hassas bir yapıya sahip olan cildimiz sürekli dış faktörlere maruz kaldığı için zaman içerisinde hasara uğrar. Aynı şekilde cildin üst katmanını oluşturan epidermis derisi kir ve makyaj kalıntılarından dolayı canlılığını yitirir ve bütün gözenekleri tıkanır.

Bu doğrultuda profesyonel anlamda cilt bakım uygulaması yaptırmak cildimiz açısından daha sağlıklı olacaktır. Medikal cilt bakımı evde yapılan cilt bakımlarından farklı olarak uzman kişiler gözetiminde ve kişinin ihtiyacı doğrultusunda yapılır.

Bu işleme geçmeden önce cildi özel ürünler yardımı ile temizliyoruz. Ardından cildi besleyen kozmetik ürünler kullanılarak profesyonel anlamda medikal cilt bakım işlemini gerçekleştiriyoruz.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel anlamda gerçekleştirdiğimiz bu işlemi öncelikle cilt temizleme ile başlatıyoruz. Bu doğrultuda yüzü tüm kir ve yağlardan arındırarak gözenekleri açıyoruz.

Cilt yüzeyinde bulunan sivilce ve akneleri kullandığımız özel yöntemlerle temizliyoruz. Temizlediğimiz evde ihtiyaçlarını belirleyerek en doğru yöntemler ve medikal cilt bakım uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Kullandığımız tüm yöntemler cildin kolajen üretimini destekliyor.

Medikal Cilt Bakım Aşamaları

Cilt bakımı kişilerin ihtiyacı doğrultusunda aşamalardan meydana gelir. Öncelikle uzmanlarımız tarafından kişinin cilt tipi, yaşı ve ihtiyacı analiz edilerek belirlenir.

Ardından cilt yüzeyini kaplayan kir ve yağları peeling yöntemi ile temizliyoruz. Böylece cilt ölü hücrelerden arınarak canlılığını yeniden kazanır. Kullandığımız buhar terapisi ile cilt yüzeyinde bulunan kapalı gözenekleri açıyoruz.

En son aşamada ise cildi besleyen ve cildin yenilenmesine yardımcı olan özel ürünler kullanıyoruz. En çok kullandığımız cilt besleme ürünleri içerisinde hyaluronik asit, vitamin özleri, oksijen terapi, cildi besleyen maske ve kremler kullanıyoruz. Kullanmış olduğumuz tüm ürünler kaliteli ve güvenilir.

Medikal Cilt Bakım Ne İşe Yarar?

Cilt sağlığı acısından cilt bakımı önemli bir konudur. Cilt sürekli dış faktörlere maruz kaldığı için hızlı bir şekilde deformeye uğrar. Cildin onarımını gerçekleştirmek için bu bakım türü tercih edilmelidir. Çünkü uzman kişiler tarafından yapılan bakımlar sonucunda cilt parlak ve Işıl ışıl görünmeye başlar.

Tıkanan gözenekler yeniden açılarak cildin nefes alması sağlanır. Zaten bu işlemin en önemli amacı cildi profesyonel anlamda temizlemek ve cildin sağlıklı görünmesini destekleyecek ürünlerle beklemektir.

Medikal Cilt Bakım Faydaları

Cilt bakımı pek çok kişinin önem verdiği konuların başında gelir. 1 saat içerisinde yapılan cilt bakım işlemlerinin cilt açısından birçok önemli faydası bulunur. Bu işleminin en önemli faydaları şu şekildedir:

  • Cilt derinlemesine temizlenir.
  • Cilt ölü hücrelerden arındırıldığı için nefes almaya başlar.
  • Işıl ışıl görülen cilt yumuşak bir dokuya sahip olur.
  • Cildin kolajen üretimi arttırılarak kendisini onarılması sağlanır.
  • Cildin nem ve yağ oranı dengelenir.
  • Cilt temizlendiği için akne ve sivilce oluşumu engellenir.

Medikal Cilt Bakım Sonrası

Bu bakımın ardından cildin her gün aynı şekilde bakımı yapılmalıdır. Özellikle cildi zararlı UV ışınlarına karşı korumak gerekir. Bu doğrultuda etkili güneş kremleri tercih edilmelidir.

Gün içerisinde bol bol su tüketilmeli ve dengeli beslenmeye önem vermek gerekiyor. Yenilenmiş ve kirlerden arındırılmış bir cilde sahip olmanın en önemli yollarından biri de sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmakla mümkündür.

Medikal Cilt Bakım Sonuçları Neler?

Her açıdan büyük avantaj sağlar. Profesyonel anlamda alınan yardımlar ve kullanılan sağlıklı ürünler sayesinde cilde nefes alma özelliği yeniden kazandırılır. Yapılan temizlik ve takviyelerle ışıl ışıl bir görünüme kavuşur.

Ayrıca kullanılan besleyici ürünler sayesinde cildin kolajen üretimi yeniden artmaya başlar. Yapılan işlemler sonrasında cilt canlanarak sağlıklı bir görünüme kavuşur. Medikal cilt bakım sırasında kullanılan kaliteli ürünler kişinin güzelliğine anlam katar.

Medikal Cilt Bakım Yaptırmalı Mıyım?

Hassas bir yapıya sahip olan cildin canlılığını yitirmemesi için düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörlerin etkisiyle cildin elastikiyeti kısa zaman içerisinde kaybolur.

Aynı şekilde kolajen üretimi de zayıflamaya başlar. Bu durum beraberinde cildin hasara uğramasına ve kırışmasına neden olur. Bu doğrultuda periyodik aralıklarla medikal cilt bakım yaptırmak gerekir.

Yapılan bakımlar ile beraber cildi yenileyen onarıcı hücreler yeniden harekete geçerek cilt onarımını gerçekleştirir. Onarılan ciltte yeniden kolajen üretimi artmaya başlar.

Medikal Cilt Bakım Yaptıranlar

Teknolojinin gelişmesi ve imkanların artması ile beraber günümüz insanları kendilerine daha fazla zaman ayırmaya başladı. Bu nedenle birçok kişi periyodik aralıklarla bu cilt bakımını yaptırarak güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı amaçlıyor.

Profesyonel anlamda alınan destekler etkili sonuçlar ortaya çıkardığı için her geçen gün bu cilt bakımını yaptıranların sayısında artış görülüyor.

Medikal Cilt Bakım Yorumları

Güvenilir ve sağlıklı cilt bakım yöntemlerin kullanıldığı günümüzden insanlar her geçen gün bu uygulamalara daha fazla ilgi gösteriyor. Bu cilt bakımını yaptıranlar uygulama hakkındaki yorumlarını Forum sitelerinde paylaşarak bu konuda insanlara yol gösterici olmaya çalışıyorlar.

Birçok kişi okuduğu yorumlardan yola çıkarak cilt bakımı hakkında hem bilgi sahibi olur hem de profesyonel anlamda nasıl etkili sonuçlar elde edebileceğini öğrenir.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları 2024

Cilt bakım fiyatları tercih edilen klinik ve yönteme bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Fiyatlar her yıl güncellenerek uygulamayı tercih eden kişilere aktarılır. Medikal cilt bakımı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.