Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir Saç Ekimi, Saç köklerinin yerleştirilmesi için kullanılacak olan kanalların açılmasında safir taşının kullanıldığı yöntemdir. Safir kristali cilt dokusuna zarar vermiyor ve yeni bir tekniktir. Bu yöntemde sak ekim işlemlerinde daha az kanama görülür ve daha çabuk iyileşme sağlanır.

Doğal sonuçlar veren safir saç ekimi yeni teknoloji ve safir elementinden elde edilen ve peruktan şekil verilen safir bıçaklarının saç köklerindeki kanalların açılmasında kullandığımız bir yöntemdir.

FUE denilen foliküler ünite ekstraksiyonu ile saç kökler mikro uçlar kullanılarak donör bölgelerden doktorlarımız tarafından alınır. Bu kanalların saç görünümünü etkileyecek olması nedeniyle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Açıları, yönleri ve sıklıkları gibi özellikleri de yine saç görünümünü etkiler.

Bu yüzden bu işlem saç ekimi işleminde en önemli aşamadır. Açılan kanallara ekilen saçlar, keskin ve pürüzsüz safir uçlar kullanılarak yapıldığından açılan kanal sayısını arttırır ve safir saç ekim ile daha sıkı saçlar elde edilebilir.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Bu yöntemin birçok avantajı bulunuyor. En önemlisi de safirin doğal bir element olmasından dolayı cilde zarar vermemesidir. Bu sayede daha hızlı iyileşme sağlayan bu işlem sırasında ve sonrasında ağrılar çok az olur.

Ayrıca kullanılan bu teknik sayesinde kanalların açılması sırasında da kanama daha az olacaktır. Enfeksiyon riskinin düşük olmasının sebebi de bu teknikte kullanılan malzemelerin kişiye özel ve steril olarak kullanılmasıdır. Bu dabu uygulamanın fiyatları üzerinde etkiye sahiptir.

Saç ekiminin daha doğal olması ve yoğun olması da diğer tercih sebepleridir. Kişiden kişiye farklılık gösteren özel uçları, kişinin saç tellerinin kalınlığına ve cilt yapısına uygun olarak seçiyor ve kişiye özel hizmet veriyoruz. Titanyum saplı ve safir uçlu kanal açma yöntemiyle, uzman ve deneyimli çalışanlarımız tarafından yapılıyor.

Safir Saç Ekim Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan bu yöntem, safir uçlu özel aletler kullanılarak yapılıyor ve bu operasyonun ağrısız geçmesini sağlıyor. Doktorlarımız eşliğinde, sedasyon işlemi ile operasyon öncesinde lokal anestezi yapılır ve bu sayede hiçbir şey hissetmezsiniz.

Sedasyon, kişiye özel olarak ayarlanan ve sedatif ilaçlar kullanılarak yapılan uyku halidir. Bu yüzden fiyatları yükselir. İğneden korkan kişiler bu yöntemle ağrısız şekilde doğal saçlara sahip oluyor. Kanal açma aşamasında metal slit yerine kullanılan safir uçlar, mikro kanallar açar ve minimum düzeyde kabuklanmaya sebep olur.

Safir Saç Ekim Neden Önemlidir?

Safir uçlu kanal açma tekniği, safir şeklinde olduğundan bu ismi almıştır. Metalin zarar vermemesi ve çok sağlıklı olması,bu işlemi önemli kılıyor. Verdiğimiz bu saç ekimi hizmeti sayesinde, kişilerin saç yapısına göre kullanılan cihazlar ile daha doğal görünümlü saçlar elde ediliyor.

Safir perkutan tekniği ile yapılan bu işlemler, pratik ve etkili operasyonlardır. Yaptırmak isteyen kişinin ense bölgesinden düşük devirli mikromotorlar ile aldığımız saç köklerini, dökülme yaşanan yere ekliyoruz. Bu operasyonda kullanılan özel motorlar, safir saç ekim fiyatları üzerinde bir etki yapıyor.

Safir Saç Ekim Nasıl Uygulanır?

Bu işlemin uygulanabilmesi için ilk olarak, enseden saç kökleri toplanır. Toplanırken de gerçek safirden üretilen ve dokuya çok az hasar veren safir iğneli cihazlar kullanılır.

Bu sayede iki boyutlu yarıklar yerine üç boyutlu kanallar içerisine saç dikilmiş olur. Bu işlemde saç kökleriyle aynı boyutta açılan kanallar sayesinde, zarar minimum seviyede olacaktır.

Safir perkutan tekniği ile verdiğimiz saç ekimi hizmeti sayesinde, en az acıyla taburcu olabilirsiniz. Yara izi de bırakmayan bu teknik, sağlam saç köklerinde hasar bırakmaz. İşlem gören alanın kısa sürede iyileşmesi ve ödem riskinin az olması da safir saç ekim fiyatları üzerinde bir yükselişe sebep oluyor.

Safir Saç Ekim Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Operasyon öncesinde, uzmanlarımız sizi muayene edecektir. Bu aşamada mevcut hastalığımız veya kullandığınız ilaçlarınız varsa belirtmeniz gerekiyor. Uygulanacak işlem için saç tipiniz, saçlarınızdaki sorunlarınız tespit edilerek hangi cihazların ve tekniklerin kullanılacağına karar verilir. Bu sayede, kişiye özel hizmetler üretiyoruz.

Aynı zamanda saç ekiminde sorun oluşmaması ve başarılı olması için operasyon öncesinde, alkol ve sigara tüketmemeniz gerekiyor. Bunun yanında, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların da iyileşme sürecine ve operasyona olumsuz etki ettiğini bilmelisiniz. Bizden alacağınız hizmet için, safir saç ekim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Safir Saç Ekim Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Saç ekim işlemlerinde hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın sonrasında birkaç gün dinlenmek önemlidir. Uzmanlarımız tarafından size önerilecek olan süre zarfında pansumanlarınızı yaptırmanız ve istirahat etmeniz gerekiyor.

Ayrıca operasyon öncesi olduğu gibi sonrasında da bir süre sigara ve alkol kullanmamalısınız. Sigara, kafa derisi üzerindeki kan akışını yavaşlatarak iyileşme sürecini uzatıyor. Aynı zamanda yapılan bölgelere dokunmamanız da yaranın çabuk iyileşmesini sağlayacaktır.

Safir Saç Ekimi Fiyatları 2024

Fiyatlar kullanılan yöntemlere ve tekniklere göre farklılık gösterebileceği gibi, saç ekimi yapılacak kişiye göre de farklılık gösterir. Saç dökülmesinin ne boyutta olduğu, saç kalınlığı ve yapısı gibi birçok faktör safir saç ekim fiyatları üzerinde etkili olur.

Bu yöntemde kullandığımız safirler gerçek ve doğal taşlar olduğu için diğer yöntemlere göre de daha yüksek fiyatlı oluyor. Safir saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bizden bilgi alabilirsiniz. Safir saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.