Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Ameliyatsız Kol Germe

Ameliyatsız Kol Germe, hızlı kilo alıp verme, yaşlanma gibi durumlarda oluşan kol derisinin sarkması, gibi sorunların çözüm yöntemidir. Derinin esnekliğini yitirmesi ve dolgunluğunu kaybetmesi özellikle ileri yaşlarda kaçınılmaz bir durumdur.

Yaşın ilerlemesiyle vücuttaki kolajen liflerinde bozulma meydana gelir. Bunun yanında deri altı yağ tabakasında da küçülmeler olur. Bu yüzden vücut derisinde sarkma, gevşeme gibi sorunlar ortaya çıkar. Kol bölgesinde oluşan sarkmalar için ameliyatsız kol germe yapılabilir. Bu yanında liposakşın yapılarak da bu sorun çözülebilir.

Kol Derisi Neden Sarkar?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan derideki elastikiyet kaybı ver deri altı yağ dokusunun azalması sebebiyle üst kolun arkası ve iç yüzeyinde sarkmalar görülür. Bunun yanında çok hızlı kilo alıp verme durumlarında da yine kol derisi sarkacaktır.

Spor yaparak dokuların kanlanması arttırılabilir ve sarkan, çatlayan deri toplanabilir. Ancak bu tamamen bir toplanma olmaz, sarkıklık tamamen gitmez. Kol germe fiyatları için bizden bilgi alabilirsiniz.

Kol derisinin sarkmasının birçok nedeni vardır. İlk olarak, kol derisinin elastikiyeti ve kolajen üretimi yaşlanmasıyla azalır. Bu durum, derinin elastikiyetini ve sıkılığını kaybetmesine ve sarkmasına neden olabilir.

Kol derisinin sarkması, cilt altındaki yağ dokusunun azalmasından da kaynaklanabilir. Yağ dokusunun azalması, cildin destek yapısını zayıflatır ve sarkmaya neden olabilir. Ancak kol derisinin sarkması, ani kilo kaybına veya kilo alımına da neden olabilir. Özellikle, cilt ani kilo kaybına uyum sağlayamazsa veya eski şekline dönemezse sarkabilir.

Kol derisinin sarkmasının nedeni genetik olabilir. Genetik olarak bazı insanlar daha az elastik olabilir, bu da kol derisinin sarkmasına neden olabilir. Güneş ışınlarına maruz kalmak, kol derisinin sarkmasına da neden olabilir.

UV ışınları, kolajen liflerini ve elastin liflerini zarar vererek cildi esnek ve sıkı hale getirebilir. Sonuç olarak, kol derisinin sarkması, yaşlanma, genetik özellikler, ani kilo değişiklikleri ve güneşe maruz kalma gibi birçok faktörden kaynaklanabilir.

Ameliyatsız Kol Germe Nasıl Yapılır?

Bu anestezi ve sedasyon uygulanarak yapılır. Kol iç bölgesinden ve arkasından sarkmış olan deri alınır. Ayrıca buradaki fazla yağ dokusu da çıkarılır. Gerektiği durumlarda hastalarımıza liposakşın da uyguluyoruz.  Kesilen yer iki tabaka şeklinde dikilerek kapatılıyor. Operasyon yapılan bölge pansuman ile sarılıyor.

Deri kalitesinin iyi olması durumunda yağ birikiminin alınması için sadece liposakşın kullanılabilir. Ancak yağ dokusunun yanında kolda sarkıklık da varsa, kol germe yapılması şarttır. Liposakşın tek başına sarkıklığı toparlamaya yetmez.

Sonrasında iz kalmasından çekiniyorsanız bu izler genellikle kolun iç kısmında koltuk altına doğru olacaktır. Yani görünen bir yerde olmuyor. Karın germe, meme küçültme, bacak germe işlemleriyle birlikte kol germe yapılabilir. Liposakşın ile yapılması da deri altı yağ dokusunun daha fazla incelmesini hem de derinin çıkarılmasını kolaylaştırır.

Özetle, kol germe fiyatları ödenerek yapılan koltuk altından başlayarak dirseğe doğru L şeklinde kesik atılmasıyla başlanan bir operasyondur. Açılan kesikten deri çıkartılarak kol gerilmiş olur. Kolları kalın olan hastalarımızda ek olarak liposhaping de uyguluyoruz.

Kol Germe Ne Kadar Sürer?

Kol germe , operasyondan önce hekimlerimiz gerek görürse liposakşın ile destekleniyor. Bu yüzden süreleri farklılık gösteriyor. Ancak genel olarak baktığımızda tek bir kol için 1,5 saat civarında sürdüğünü söyleyebiliriz.

Kollardaki sarkma ve gevşeme sorunlarını çözmek için en iyi estetik prosedür kol germe işlemidir. Çok sayıda faktör bu işlemin süresini değiştirebilir. Öncelikle, kol germenin nasıl yapılacağı önemlidir. Ameliyatsız veya minimal invaziv yöntemlerle yapılan kol germe işlemleri daha kısa sürer ve genellikle daha uzun sürer. Süre, işlemin kapsamı ve kişinin kol yapısı tarafından da etkilenir. Örneğin, sadece üst kol sarkmalarını düzeltmek için yapılan bir operasyon daha kısa sürerken, hem üst hem de alt kol sarkmalarını düzeltmek için yapılan bir operasyon daha uzun sürebilir.

Kol germek genellikle birkaç saat ile bir gün arasında sürebilir. Bununla birlikte, işlemin karmaşıklığı, kişinin anatomisi ve işlem sonrası bakım gereksinimleri bu süreyi değiştirebilir. Ameliyat öncesinde kişinin beklentileri ve süresi hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilmesi çok önemlidir. Bu, kişinin işlem sürecini daha iyi anlaması ve iyileşme sürecine hazırlıklı olmasına yardımcı olur.

Ameliyatsız Kol Germe Öncesi

Kol germe öncesinde de en az 1 hafta öncesinde sigara ve alkol kullanılmamalıdır. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların da alınmaması önemlidir. Aynı zamanda öncesinde enfeksiyonel bir durum olduğunda hekimlerimize bunu bildirmelisiniz.

Ameliyatsız kol germe prosedürü, cildin sıkılaşması ve kolların daha estetik bir görünüm kazanması için sıklıkla tercih edilen bir tekniktir. Bu işlemden önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli şeyler vardır.

Öncelikle adayların genel sağlık durumu incelenmelidir. Ameliyatsız kol germe işlemi genellikle sağlıklı insanlar için uygundur, ancak bazı kişilerin sağlık sorunları olabilir. Sonuç olarak, işlem öncesinde bir estetik cerrahi uzmanı veya doktor tarafından kapsamlı bir değerlendirme yapılmalıdır.

İkinci olarak, işlemi yapacak kişinin eğitimi ve deneyimi çok önemlidir. Ameliyatsız kol germe prosedürü, özel ekipman ve teknikler gerektirir ve işlemi gerçekleştirecek kişinin deneyimli ve uzman bir sağlık profesyoneli olması çok önemlidir.

Bu nedenle, işlemi yapacak olan uzmanın veya kliniğin geçmişi ve referansları kapsamlı bir şekilde incelenmelidir, böylece güvenilir bir seçim yapılabilir. Tüm bu önlemler alındığında, ameliyatsız kol germe prosedürü öncesi dikkat edilmesi gerekenler sağlıklı bir işlem sürecinin temelini oluşturur.

Ameliyatsız Kol Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk 2 gün dikişlerinizin hasar görmemesi önemlidir. Dikişlerin üzerinde zaten bandaj olacaktır ve hastalarımız bu yüzden rahatlıkla banyo yapabilir. Dikişleri, cilt altından attığımız için dikişleri aldırmanıza da gerek kalmıyor.

Kritik olan süreç sonrasındaki ilk 3 haftadır. Bu süre zarfında gerdirilen kolun çok fazla hareket ettirilmemesi, ağır sporlar yapılmaması önemlidir. Yani kolunuzu yormayacak hareketlerden kaçınmalı ve mümkün olduğunda az hareket etmelisiniz diyebiliriz.

Bu süre geçtikten sonra kol hareketleri dışında normal sporunuzu yapabilirsiniz. Kol hareketlerini yapabilmeniz içinse üzerinden 6 hafta geçmesi gerekiyor. Üst koldaki gevşemenin giderilmesi, koltuk altında kesilerek yapılır.

Bu yüzden koltuk altında ince bir iz görülür ve sonrasında iz kalır me korkusu yaşamanıza gerek yok. Çünkü hem çok fazla görünmeyen bir yerde hem de çok ince bir iz olacak.

Üzerinden 6 ay geçmesi durumunda bu ince iz de geçmeye başlar. Hastalarımızın cilt yapısına göre bu süre daha da uzayabilir. Aynı zamanda kol germe fiyatları dışında ödeme yapılarak lazer ve enjeksiyon işlemleriyle izin giderilmesi sağlanabilir.

Ameliyatsız Kol Germe Olanların Yorumları

Germe işlemleri yapıldığında kol toparlanmış olur. Sarkıklık giderilir ve fazla yağ dokusu alınarak daha estetik bir görünüm kazandırılır. Kol germe fiyatları ödenerek yapılan  sonrasında da yaşlanmanın devam etmesiyle aynı bölge tekrardan gevşeyebilir. Bu çok fazla olmasa da bir miktar sarkma görülebilir.

Hızlı kilo alıp vermek de kolun sarkmasını hızlandıracaktır. Şunu bilmelisiniz ki, kol germe yaptırmadan önceki sarkık haline bir daha asla geri dönmez. Yalnızca sonraki çok gergin kolunuzda hafif gevşemeler meydana gelir bu durum zaten kaçınılmazdır.

Ameliyatsız Kol Germe Fiyatları 2024

Ameliyatsız kol germe fiyatları alanında deneyimli uzmanlarımız tarafından verilir. Kliniklerimize gelen hastalarımız ilk olarak muayene edilir ve aktif hastalıklarının olup olmadığı test edilir. Belli testlerden geçtikten sonra tedavi süreciniz başlar.

Hekimlerimiz sizin için en uygun olan tedavi yöntemini seçer. Kolunuzda sarkma yoksa, sadece hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak yağ tabakasının deri altında kalması nedeniyle gevşeme varsa bunun için yerine liposakşın tercih edebilir. Sarkmış kollardaysa belli bi günü verilir. birlikte liposakşın da uygulanabilir. Bu uygulanan tedavilere göre kol germe  fiyatları farklılık gösterir.

Uzmanlarımızın deneyimi ve özenle yapmaları sayesinde, hastalarımız mutlu şekilde kliniğimizden ayrılıyor. Siz de ameliyatsız kol germe fiyatları 2024 için bizden hizmet alabilirsiniz. Ameliyatsız kol germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.