Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi, saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve kellik gibi sorunlar yaşayan kişiler için doğal bir tedavi yöntemidir. Saç köklerinin aktif olmadığı ve saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç kökleri, mikro cerrahi yöntemler kullanılarak nakledilir. Bu işlemde, dökülen bölgelere hasta kişinin kendi sağlıklı saçları eklenir.

Kişiye özel bir tedavi yöntemidir ve genellikle ense bölgesindeki saçların dayanıklı olması nedeniyle buradan saçlar alınarak dökülmüş kısımlardaki açılan kanallara uygulanır. Bu tedavinin amacı, baş bölgesinde ekim yapıldığının belli olmaması için doğal ve kalıcı bir görünüm kazandırmaktır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Özellikle enseden saç kökleri alınarak yapılır. Hedef olarak belirlenen seyrek saçlı veya kel olan bölgeye ekim işlemi yapılır. Bazı kişilerde ensede sağlıklı saç bulunmuyor.

Bu gibi durumlarda da kol, göğüs duvarı gibi bölgelerinizden saç kökü alıyoruz. Saç kaybınızın miktarına göre de karar verdiğimiz seanslarla birlikte saç ekimi işleminiz tamamlanıyor.

Lokal anestezi yaparak başladığımız uygulama  sonrasında başınızı bandajla sarıyoruz. Birkaç saat içinde de sizi taburcu ediyoruz. Ağrılar çok görülmemekle birlikte istisnai olarak ağrı görülen kişiler için ağrı kesiciler ile bunu kontrol altına alıyor ve acısız bir saç ekim tedavisi sunuyoruz.

Evinizde de üç gün dinlenmeniz sonrasında normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Saç ekim fiyatları dahilinde beş günün sonunda ise pansumanlarınız yapılmaya başlanıyor.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık

Operasyona başlamadan önce sağlık sorunlarınız ve kullandığınız ilaçlar varsa bunlar hakkında bizi bilgilendirmelisiniz. Operasyon ile ilgili onay almak için doktorlarımızla operasyon öncesi görüşmelisiniz. Onay alındıktan sonra, operasyondan 3 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların da içilmemesi gerekiyor.

Bir gün öncesinde ise, alkol tüketmemeye özen gösterilmelidir. Lokal anestezi uygulayacağımız için bunun için kullanılacak ilaçlarla alkol veya uyuşturucu maddelerin etkileşime girmemesi gerekiyor.

Sigara içmek de kafa derisindeki kan akışını azaltıyor. Bu da damarların daralmasına ve ekilecek olan saçların büyümesine engel olacaktır. Bu yüzden operasyondan 1 gün önce ve operasyon sonrasındaki 1 haftaya kadar sigara içmemelisiniz.

Operasyona gelirken ise düğmeli bir gömlek veya geniş yakalı bir üst giymeniz daha iyi olacaktır. Operasyon yaklaşık 6 saat sürer ve uygulama sonrasında işlem gören bölgeye temas edilmemelidir.

Saç Ekim Temel Aşamaları

Bu işlemlerde hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın saç ekim fiyatları bu yöntemlere göre değişir ancak hepsinde üç farklı aşama vardır. Bunlar saç köklerinin toplanması, kanalların açılması ve köklerin dikilmesidir. Saç köklerinin toplanması aşamasında, FUE yöntemiyle hizmet veriyoruz. Bu yöntem sayesinde silindirik iğnelerle kökler teker teker toplanır ve saç köklerinde oluşacak tahribat en aza indirilmiş olur.

Saç köklerinizin büyüklüklerine göre 0,7mm ve 0,9 mm saç tellerine sahip kişilerde 1,0 mm iğneler kullanıyoruz. Yani kullanacağımız iğneleri de saç tellerinizin büyüklüğüne göre karar veriyoruz.

Kanalların açılması aşamasına gelindiğinde ise pürüzsüz ve keskin safir bıçaklar kullanıyoruz. Saç köklerinizin açılması için safir uçlarla daha kolay ve daha doğal saç ekim sunuyoruz.

Saç Ekim Öncesi

İşlem öncesinde tüm olasılıklar hakkında tarafımızdan size bilgilendirme yapılır. Uzmanımızla görüşmeniz ve genel sağlık durumunuz hakkında bilgi vermeniz gerekiyor. Ayrıca bu işlem sonrası tedaviden sonuç almanız birçok faktöre göre farklılık gösterir. Bunlara alkol ve sigarayı örnek verebiliriz.

Operasyondan önce saç dökülmenizin ne boyutta olduğu bilinmeli ve mevcut açıklık tespit edilmelidir. Bu yüzden uzman ekiplerimizle ekim öncesi tüm ihtiyaçlarınızı belirliyoruz.

Saç Ekim Sonrası

İşlem sonrasında, önemli olan düzenli olarak pansumanlarını yaptırmanız ve kafa derinizi darbelere karşı korumanız olacaktır. Bandajla sarılı olan kafanıza dokunmamaya ve taburcu olduktan sonra birkaç gün istirahat etmeye özen göstermelisiniz. Herhangi bir ağrınız veya şikâyetiniz varsa uzmanlarımıza bu konularda da danışabilir ve yardım alabilirsiniz.

Saç Ekim Merkezleri

Günümüzün modern tıbbi tedavisi sayesinde doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Ancak bunu yaparken alanında deneyimli ve güvenilir merkezlerden hizmet almak en önemlisidir. Verdiğimiz kaliteli ve güvenilir hizmet sayesinde gönül rahatlığıyla doğal saçlara sahip olabilir ve dökülme sorunundan kurtulabilirsiniz.

Saç Ekim Sonuçları

Kişiden kişiye değişen sonuçlarıyla, uygulama nitelikleri, anatomik özellikler, saçın özellikleri, genetik özellikler gibi birçok farklı faktöre bağlıdır. Ekim sonrasındaki başarıyı da kişisel özen etkileyecektir. Hekimlerimizin uzmanlığı ve deneyimiyle operasyonun sonucu başarılı olacaktır.

Saç Ekim İstanbul

Saç ektirmek istiyorsanız en başarılı merkezlerden yardım almanız sağlığınız ve görünümünüz açısından önemlidir. İstanbul’da almak istediğiniz saç ekimi hizmeti için uzmanlarınızdan yararlanabilir ve en başarılı sonuçları alabilirsiniz. Farklı saç renklerine ve saç tiplerine uygun olarak yapılan işlemler sayesinde saçların uzaması ve gürlük miktarı da olumlu olarak etkileniyor.

Saç Ekim Yorumları

Saç ekim işlemi hakkında bilgi alarak bizden hizmet alan kişiler, hem operasyon sırasında acısız olması dolayısıyla hem de sonrasında başarılı sonuçlardan dolayı, oldukça memnun kalıyorlar. İlgili uzmanlarımızla verdiğimiz bu hizmet sayesinde, kalıcı ve doğal saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları 2024

Alanında uzman ve deneyimli doktorlarımızla saç ekim hizmetlerini size güvenli şekilde veriyoruz. Amacımız, modern tıbbi uygulamalarla konforunuz sağlayarak doğal görünümlü saçlar elde etmektir. Bu işlemler kişiye özeldir ve kaç seans yapılacağı, hangi yöntemin kullanılacağı farklılık gösterir.

Bu da doğrudan fiyata etki edecektir. İşlem yaptırmak için bizden saç ekimi fiyatları 2024 alabilirsiniz. Saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.