Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Pumpkin Peel

Pumpkin Peel Nedir?

Pumpkin Peel, genetik ve çevresel faktörlerden dolayı canlılığını yitiren ciltler için önem arz ediyor. Parlak ve pürüzsüz bir cilt için düzenli olarak bakım yaptırmak gerekiyor. Aynı zamanda bu bakımların cilt tipine uygun olarak seçilmesi de önemlidir.

Cildin estetik görünümünü ve canlılığını korumak için kullanılan cilt bakım yöntemlerinden biri de pumpkin peel cildin yenilenmesini sağlıyor. Akne ve leke problemlerini, kırışıklıkları gidermeye yarayan bir bakım yöntemidir ve diğer adı Sindirella bakımıdır.

Cilt kusurlarını minimize eden ve sağlıklı bir cilt sağlayan bu bakım yöntemi sayesinde cilt daha taze ve daha canlı görünür. Kadınlar bu bakımı çok fazla tercih ediyor.

Bakım yapmak için birçok farklı ürün ve yöntem var ancak doğru yöntemlerin kullanılması, ciltteki problemlerin tam anlamıyla giderilmesi için önemlidir. Balkabağı peeling olarak bilinen ve balkabağı özleri ile hazırlanarak cilde uygulanan bir bakım yöntemidir. Cilde nefes aldıran ve cilt ışıltısını koruyan bir yapıya sahiptir.

Pumpkin Peel Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yapılmadan önce, hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın yapılması gereken ilk şey cildin uygun temizleyiciler kullanılarak derinlemesine temizlenmesidir.

Bakımın cilt üzerinde etkili olabilmesi için cildin temiz olması önemlidir. Yağ ve kirden arındırılan cilt, yumuşak hale getirilerek uzmanlarımız tarafından bu peeling ürünü cildinize uygulanır. Daha sonra bir süre bekletilerek durulanır. İlk uygulama bile peeling etkisini gösterir.

Bu peeling ürünü, yalnızca problemli bölgelere uygulanır ve temizleme aşamasında özel solüsyonlar kullanılır. Temizleme işlemi sonrasında ise her bakım işleminde olduğu gibi cilt nemlendirilir.

Kliniklerimizde uyguladığımız Pumpkin Peel bakımı ile yaşlılık lekeler, sivilce izleri, güneş lekeleri gibi sorunlar çözülebiliyor. Kuru ve hassas ciltlerde de bu yöntemi kullanıyoruz.

Pumpkin Peel Kimlere Uygulanır?

Cilt sorunlarının rahatsız ettiği kişilere bu peeling bakımını uyguluyoruz. Yaşlılıktan dolayı veya hormonal bozukluklar gibi sorunların beraberinde getirdiği cilt problemleri sosyal hayatı çok fazla etkiliyor.

Ölü hücrelerin cildin yenilenmesini engellemesinden dolayı daha kalııcı yöntemler aranmaya başlanmıştır. Birçok cilt probleminde, cansız ciltlerde bu tedavi yöntemi kullanılabilir.

Pumpkin Peel Neden Yapılmalıdır?

Doğal bir bakım isteyen kişilerin çok fazla tercih ettiği bir yöntemdir ve organik olduğu için cilt üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur. İçerisinde birçok enzim bulunur ve bunların sayesinde ciltteki hücreler yenilenir, cilt daha yumuşak bir hale gelir.

Tüm cilt tiplerinde kullanılabilir ve cildin en üst tabakasından başlayarak derilmemesine temizlik sağlar. Özellikle leke tedavisinde kullandığımız peeling sayesinde, cilt sorunları en aza indirgenmiş olur.

Pumpkin Peel İçin Hangi Mevsim Uygundur?

Cilt bakım ürünlerinin bazıları cildi hassaslaştırdığı için kış aylarında kullanılabiliyor. Çünkü hassas ciltlerin güneşe maruz kalması durumunda güneş lekeleri oluşabiliyor. Ancak Peel doğal ve organik bir bakım olduğu için her mevsim bunu uyguluyoruz.

Cildi derinlemesine temizleyen ve ışıltı katan balkabağı sayesinde, cilt tazelenerek sivilce ve akneler yok edilir. Yaşlanmaya sebep olan ölü hücrelerden arındırılır. İçerisindeki alfa-hidroksi asitten dolayı cilt daha genç görünür.

Pumpkin Peel Sonrası Ağrı Olur Mu?

Bu işlemde herhangi bir cihaz kullanılmamasından dolayı ağrı hissedilmez. Herkes tarafından tercih edilen güvenilir bir bakım yöntemidir. Kadın ve erkek fark etmeksizin cilt sorunları olan kişiler istediği zaman uzmanlarımızdan yardım alarak bu bakımı yaptırabilir ve daha sağlıklı ciltlere kavuşabilirler.

Buradaki tek risk, peeling içerisindeki herhangi bir maddeye karşı alerjinizin olmamasıdır. İstisnai olarak alerji olması durumunda, ciltte kızarıklık meydana gelebiliyor. Bundan emin olarak bakımın yaptırılması gerekiyor.

Pumpkin Peel Hangi Sorunlarda Etkilidir?

Peeling, her cildin ihtiyacı olan bir işlemdir. Cilt problemine sahip olmasanız bile, cildinizin belli aralıklarla bakıma ihtiyacı vardır. Ölü hücrelerden arınması, gözeneklerinizin nefes alması için yapılan bakımlar cilt üzerinde gözle görülür bir etki yaratıyor.

Özellikle leke tedavisi için kullanılan peeling bakımları, cilt üzerindeki en üst tabakayı peeling etkisiyle soyması nedeniyle alttaki canlı tabakayı ortaya çıkarıyor. Bu sayede daha parlak ve daha pürüzsüz bir cilt sağlanmış oluyor.

Başlıca hangi problemlerde kullanıldığına bakacak olursak bunlar güneş lekeleri, sivilce ve akne lekeleri, hamilelik lekeleri, yaşlılık lekeleri, hormon bozuklukları sebebiyle oluşan lekeler, aktif akneler ve çillerde kullanılıyor diyebiliriz.

Bunun yanında cildin bakımsız olmasından dolayı soluk bir renge sahip olması, pürüzlere sahip olması gibi durumlarda cildin ölü hücrelerden arındırılması ve sağlıklı bir görünüm sağlanması için de Pumpkin Peel bakımı kullanılıyor.

Pumpkin Peel Fiyatları 2024

Cildin birçok enzime, vitamine ve nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Ölü hücrelerin ciltten arındırılmaması durumunda sağlıklı cilt ortaya çıkamaz ve bu ölü hücreler genişlemiş gözeneklere dolarak başka cilt problemlerini beraberinde getirebilir.

Ölü hücrelerden arındırma işlemi de peeling ile mümkün oluyor. Ancak her peeling ürünü aynı etkiyi gösteremiyor. Özellikle soyucu etkisi olan bakım ürünleri, bu ölü hücrelerin giderilmesi için daha etkili oluyor. Pumpkin Peel soyucu etkisi sayesinde, cildi sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

Cilt bakımları teknolojik iğneli cihazlarla yapılabildiği gibi belli karışımların cilde sürülmesiyle de yapılabiliyor. Cihazla yapılan bakım yöntemleri daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

Bu peeling ise özel karışım olması ve doğal olması sebebiyle uygulayan uzmana ve gideceğiniz kliniğe göre farklılık gösteren fiyatlara sahiptir. Pumpkin peel fiyatları 2024 sayesinde daha sağlıklı ciltlere kavuşabilirsiniz. Pumkin peel fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.