Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Alloblast

Alloblast Nedir?

Alloblast, cildin yaşlanmasını yavaşlatan en etkili yöntemlerden birisi uygulamalarıdır. Bu kök hücre tedavisi, yenidoğan sünnet derisinden elde edilmekte ve laboratuvar ortamında üretilerek ciltteki sorunlu bölgelere uygulanmaktadır.

Yüz, boyun, dekolte, kol arkası, eller, bacak içi, dizler, saçlar ve birçok bölgeye alloblast uygulanmaktadır. Bu işlemin etkisi kısa sürede kendisini göstermekte ve 3 ay içerisinde etkisi daha da artmaktadır. Bu işlemler, cildin daha genç, dinamik, lekesiz ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Yenidoğan sünnet derisinden alınan fibroblastlar aracılığıyla zamanla kaybedilen kolajen ve elastin tekrar tetiklenmekte ve sağlıklı, genç ve dinamik bir cilt görünümü meydana getirilmektedir. FDA onayına sahip olan bu işlem, hem yüz hem de cilde güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Yaş ilerledikçe her insanda fibroblast hücresi azalma gösterdiğinden dolayı ciltte kırışıklık, sarkma ve gevşeme belirtileri meydana gelmektedir. Fibroblast hücreleri, ciltteki sorunlu bölgeye uygulandıktan sonra kolajen ve elastin üretimi yapmaktadır. Cilt için güçlü bir anti-aging aktivite gösteren bu hücreler sayesinde cilt sıkılaşmakta ve gençleşmektedir. Bu etkilerinin yanı sıra vücutta birçok olumlu değişikliğin ortaya çıkmasında oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Fibroblast hücrelerinin azalmasıyla birlikte kolajen, elastin ve hyalüronik asit içerikleri de azalmaktadır. Böylece yüz ve boyun bölgesinde derin kırışıklık ve sarkmalar oluşmaktadır. Bu hücrenin kaybedilmesiyle cildin genç görünümü ve diriliği de yavaşça ortadan kaybolmaya başlamaktadır. Bunun sonucunda cilt çöker ve sarkmalar çoğalır. Bu kötü görünümü ortadan kaldırmak amacıyla alloblast kök hücre tedavisi tercih edilmektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Laboratuvar ortamında çoğaltılan fibroblast hücreleri, özel üretim tekniklerine özgü olacak şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu üretilen fibroblast hücreleri hem Sağlık Bakanlığı hem de Avrupa standartlarının belirlendiği kriterlere yönelik kontrol süreçlerinden geçmekte ve hazır bir hale getirilmektedir. Üretim aşamasının uygun bir şekilde yapılmasından sonra uygulama aşamasına geçilmektedir.

Bu tedavi yönteminden yararlanacak olan hasta kliniğe geldiğinde çalışmalar başlatılmaktadır. İlk önce hastaya lokal anestezi kremi sürülür ve işlem yapılacak olan bölgenin uyuşturulması sağlanır. Daha sonra bu hücre karışımı hastanın hasarlı olan cilt bölgesine enjekte edilmektedir. Alloblast tedavisi sırasında veya sonrasında herhangi bir komplikasyon ve yan etki yoktur.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Etkileri Nelerdir?

 • Bu uygulamanın en önemli etkisi yaşlanmayı belirli bir süre önlemesidir.
 • Yaşlanmayı önlemesinin yanı sıra cildi sıkılaştırır ve genç bir görünüme kavuşturur.
 • Yüzdeki ve vücuttaki kırışıklık ve sarkmaları gidermektedir.
 • Yüzdeki derin çizgileri ortadan kaldırmaktadır.
 • Akne, sivilce ve yara izlerinin giderilmesini sağlamaktadır.
 • Saç miktarını artırmaktadır.
 • Alloblast işlemi, cildin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.
 • Cildin daha parlak ve canlı görünmesini mümkün kılmaktadır.
 • Çöken cilt yapısını kaldırmakta ve gevşeyen deriyi toparlamaktadır.

Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Kullanım alanı her geçen gün genişleyen alloblast uygulaması birbirinden farklı sorunların tedavisinde tercih edilmektedir. Bunlar;

 • Yaşlılık etkilerinin azaltılması
 • Deride meydana gelen kırışıklık, sarkma ve çizgilerin tedavisi
 • Cildin sıkılaştırılması
 • Cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini içeren tedaviler
 • Sivilce, akne ve yara izlerini kapatma
 • Gevşeyen deriyi toparlama
 • Yüz gençleştirme işlemleri

Alloblast Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Bu uygulamanın en büyük avantajı hastadan doku alınmasına gerek olmamasıdır. Dolayısıyla bu işlemlerde hazır dokular kullanılmaktadır. Laboratuvarda hazır hale getirilen fibroblast hücreleri, kullanıma hazırlanmakta ve uygulama aşamasına geçilmektedir. Bu işlemler genel ya da lokal anestezi gerektirmemekte yalnızca işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülmektedir. Kanül iğneler yardımıyla cilde uygulama gerçekleştirilmektedir.

Alloblast Kaç Seans Uygulanır?

Doktorun vereceği karar doğrultusuyla gerçekleştirilen Alloblast uygulaması genellikle tek seans olarak yapılmaktadır. Tek bir seans sonrasında etkili sonuçlara ulaşmak mümkündür. Bu tedavinin etkisi kalıcı değildir ve en fazla 3-5 yıl geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bu süre bittikten sonra uygulama tekrar yenilebilir. Kişinin yaşam biçimi ve cildine sağladığı bakıma bağlı olarak yenileme süresinde değişiklikler görülebilmektedir.

Alloblast Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Alloblast işleminden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi uygulama bölgesinin sudan uzak tutulmasıdır. Aynı zamanda bölge temiz tutulmalıdır.
 • 24 saat boyunca işlem yapılan alana basının uygulanmaması gerekmektedir.
 • Kozmetik ve makyaj ürünlerinin 3 gün boyunca bölgeye sürülmemesi oldukça önemlidir.
 • İşlem sonrasındaki ilk üç ay lazer ve benzeri uygulamalardan kaçınılmalıdır.
 • Hyralüronik asit enjeksiyonu uygulamalarının gerçekleştirilebilmesi için en az 3-4 hafta gibi bir süre geçmelidir.
 • 1 ay süre ile dolgu ve benzeri işlemlerin yaptırılmamasına dikkat edilmelidir.

Alloblast ile Fibrocell Arasında Nasıl Bir Fark Vardır?

 • Alloblast ve Fibrocell arasındaki en önemli fark, Fibrocell uygulamasında fibroblastlar kişinin kendi kulak arkasından alınan dokulardan elde edilmektedir. Allojenik fibroblastlar ise yenidoğan sünnet derisinden alınmaktadır.
 • Allojenik fibroblast, ciltte sağlıklı ve dinamik bir görünüm oluşturmaktadır. Çevresel etkiler ile karşılaşmamış olan bu hücrelerin sonuçları, Fibrocell işlemine göre daha hızlı görülmektedir.
 • Fibroblast hücrelerinin kullanımı yan etki ve alerji gibi etkiler oluşturmamaktadır. Bundan dolayı güvenli ve konforlu bir tedavi uygulamasıdır.
 • Fibrocell işlemi, haftalık aralıklarla 4-5 seans olarak yapılmaktadır.
 • Alloblast işlemi için tek bir seans yeterli olmaktadır. Talep ve ihtiyaca göre seans sayısı artırılmaktadır.
 • Allojenik fibrolast işleminin sonuçları ortalama olarak bir ay içerisinde çıkmaktadır. Fibrocell uygulamasına göre daha hızlı sonuçlar görülmektedir.
 • Her iki tedavi yöntemi de sentetik katkı maddeleri içermemektedir. Doğal rejenerasyon sağlayan bu işlemler, bu alanda uzman ve deneyim sahibi hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Alloblast Fiyatları 2024

Bu uygulamanın fiyatlarını değiştiren bazı faktörler vardır. Bu faktörlerin en önemlisi hastanın cilt durumudur. Cilt durumu ve kullanılan malzemenin içeriğine göre fiyat aralığı belirlenmektedir. Buna ek olarak ciltteki soruna dair ön muayene sonrasında genel bir fiyat çıkarılmaktadır.

Kök hücre tedavisinin fiyatlarına dahil edilen bir diğer önemli unsur ise işlemin yapılacağı merkezdir. Her merkezin sunduğu fiyat içeriği birbiri ile aynı değildir. Özellikle vücudun belirli bölgelerine yapılan bu işlemler için farklı fiyat aralıklarıyla karşılaşmak mümkündür.

Ancak Alloblast kök hücre tedavisi ile ilgili genel anlamda detaylı bir bilgi alabilmek için uygulama yapılacak olan sağlık merkezi veya klinikte ön muayene olunmalıdır. Ön muayeneden sonra uygulamayı yaptıracak olan hastaya tedavinin fiyatı ile ilgili bilgi verilmektedir. Alloblast Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Alloblast ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Alloblast Kök Hücre Enjeksiyonu Etkisi Ne Zaman Görülür?

Kök hücre tedavisinde etkinin görülme süresi yaklaşık olarak bir hafta sonra başlamaktadır. Hücrelerin kendisini onarması ve artması her geçen gün sürmektedir. Cildin tam olarak yenilenmesi ve arzu edilen görünüme kavuşmak için ortalama olarak 5-6 haftalık bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Alloblast tedavi ile yapılan işlemlerin etkisi, kişinin kendi hücreleri ile yapılan uygulamaya göre 4-5 kat daha etkili sonuçlar vermektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisinin Kalıcılığı Ne Kadar?

İnsanoğlu yaşam süresini uzatabilmek için günümüze kadar birçok yöntem geliştirmiştir. Bu kadar fazla yöntemin denemesi tıbbın pek çok alanında ileri bir noktaya gelinmesini sağlamıştır. Cildin genç ve güzel kalmasının istenmesi estetik alanında da yeni uygulamaların ortaya çıkmasına imkân tanımıştır. Bu uygulamalardan birisi de Alloblast kök hücre tedavisidir.

Doku mühendisliğinin ilerlemesiyle birlikte laboratuvar ortamında insan kök hücrelerinden doku ve organlar üretilmektedir. Bu dokuların üretilmesi ile ciltte doğal bir gençleşme sağlanmaktadır. Doğallığının yanı sıra ameliyat gerektirmeyen işlemler olmasından dolayı bu uygulamalar sıklıkla tercih edilmektedir. Allojenik fibroblast hücrelerinin görevi en fazla 3-4 yıldır. Cilde iyi bakmak bu süreyi birkaç yıl daha uzatabilmektedir. Süre dolduktan sonra aynı işlemi yeniden yapmak da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Alloblast Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

Günümüze kadar birçok tedavi yöntemi geliştirilse de herhangi bir uygulamanın veya formülün yaşlanmayı durdurmasının önüne geçilememektedir. Bundan dolayı yalnızca uzun süreli etki eden tedavi yöntemleri ve uygulamaları geliştirilmektedir. Kalıcılığı olmayan işlemler arasında Alloblast kök hücre tedavisi de yer almaktadır.

Alloblast uygulamasının etkisi 3-5 yılla sınırlıdır. Bu süre, kişinin kendine iyi bakması ve düzenli şekilde kontrole gitmesiyle birkaç yıl daha uzatılabilmektedir. Kolajen ve elastin üretmeye devam eden dokular sayesinde kalıcılığa etki edilebilir. Bu süreç sona erdikten sonra kök hücre tedavisini tekrar yapmak herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Bundan dolayı bu uygulamaların kalıcı bir yöntem olmadığı söylenebilir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne Zaman Etki Eder?

Bu tedavinin kısa bir süre içerisinde etki etmesi için bazı unsurları dikkate almak gerekmektedir. Bunlar;

 • Alloblast işleminden sonraki 24 saat boyunca cilde baskı uygulanmamalı ve sıvı ile temas edilmemelidir. 24 saat sonrasında ılık bir duş almak da herhangi bir sorun yoktur.
 • Makyaj ve makyaj ürünlerinin hiç birisini üç gün boyunca kullanmamak gerekmektedir. Aynı zamanda estetik uygulamalar yapılacaksa 3-4 hafta gibi bir sürenin beklenmesi uygundur.

Bu maddelere dikkat edildiği taktirde tedavinin etkisi bir hafta içerisinde görmek mümkündür. Allojenik fibroplast hücreleri, uygulama yapılan bölgeye yerleşmekte ve kolajen üretmektedir. Kolajenin üretime başlamasıyla birlikte cilt yavaş bir şekilde diriliğini ve dinamikliğini kazanmaktadır. Dolayısıyla enjeksiyondan sonraki 4-6 hafta içerisinde arzu edilen sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Bu kök hücre tedavisinin sonuçları uygulamadan bir ya da birkaç ay sonra görülmeye başlanmaktadır. Fibrocell gibi diğer uygulamalara kıyasla Alloblast daha hızlı bir etki göstermektedir. Bu kadar hızlı bir etkinin ortaya çıkmasındaki asıl neden; tedavide kullanılan dokuların daha sağlıklı ve dinamik olmasıdır. Aynı zamanda olumsuz çevre koşullarına maruz kalmaması doğallığını korumakta ve arzu edilen sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Alloblast kök hücre tedavisinin kullanıldığı birçok alan vardır. Bunlar;

 • Kırışıklık ve deri yaşlanması
 • Akne, sivilce ve yara izleri tedavisi
 • Güneş hasarı ve foto yaşlanma
 • Cilt sıkılaştırma ve gençleştirme
 • Cilt hasarlarını giderme ve iyileştirme
 • Geçmeyen deri ve doku kayıplarını giderme
 • Ciltteki gevşeme ve sarkmaları yok etme
 • Estetik amaçlı yüz ve cilt gençleştirme
 • Saç köklerini canlandırma ve daha parlak saçlara ulaşma amacıyla

Kırışıklık ve cilt lekeleri üzerinde oldukça büyük etkiye sahip olan bu uygulama cerrahi operasyon gerektiren kırışıklık ve sarkmalar için tercih edilmemektedir. Bu işlem sayesinde sağlık hücre deposu olan derilerin doğru ve iyi bir şekilde kullanılması sağlanmaktadır.

Yaşın ilerlemesiyle kolajen ve elastin üretiminin azalması yüz ve ciltte kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Özellikle yüz bölgesindeki derin çizgiler ve ciltteki sarkmalar hem fiziksel hem de psikolojik olarak birçok soruna neden olmaktadır. Bu problemlerin düzeltilebilmesi için Alloblast uygulamalarına başvurulmaktadır.