Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Dhi Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi, doğrudan saç ekimi anlamına gelen ve saç köklerinin tek tek toplanılmasıyla yapılan işlemdir. Bu işlemde Choi implanter kalemleri kullanarak saç köklerinizi, saç ektirmek istediğiniz alanlara ekiyoruz. Bu kalemlerin kalınlıkları ise 0.6 mm ve 1 mm arasında değişiyor.

Cerrahi kalemler sayesinde greftler ayrıştırılıp temizlenerek kafa derinizde kanal açmadan direkt olarak bu kökleri yerleştiriyoruz. Diğer saç ekim yöntemlerine göre daha kısa süren bu işlem sayesinde iki aşamalı olan nakil işlemi tek aşamaya indiriliyor. Saç kaybınıza ve yapılacak olan seansların sayısına göre dhi saç ekimi fiyatları farklılık gösteriyor.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İlk olarak yaptıracak kişinin donör bölgesinden saç kökleri, özel cihazlar kullanılarak gevşetilir ve toplanır. Daha sonra ekilecek bölgedeki saç kökleri de içlerindeki parça doku ve saç kökünden dolayı ayrı ayrı sınıflandırılır.

Saç köklerinin nakli için en uygun açı ve doğru yönler de belirlendikten sonra, saç folikülleri implanter kalemin içine yerleştirilir. Dhi saç ekimi işleminde saç köklerinin kalınlık yapısına göre kullanılan bu cihazların da kalem uçları farklılık gösterebilir.

İşlem sırasında kesi yerine yuvarlak yuvalar oluşturularak bu alanlara greftler koyulur. Saç ekimi sayesinde kısa sürede iyileşme sağlanır. Özel implanter kalemler kullanarak yaptığımız saç kökü nakil işlemleri sayesinde, doğal ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Deneyimli cerrahlarımız operasyonları yaparken dikkatli davranıyor ve bu medikal cihazları kullanmayı bildikleri için güvenli bir işlem vadediyor. Diğer tekniklere göre daha yüksek fiyattadır bunun nedeni ise özel araçlar kullanıyor olmamız.

Saç köklerinin bu yöntem ile bekletilmeden yerleştiriliyor ancak bunun diğer yöntemlere göre saçın yaşam döngüsüne olumlu bir katkısı olduğunu söyleyemeyiz. Dhi saç ekimi fiyatları yüksek olmasının bir diğer ise sebebi operasyonun daha uzun sürmesidir.

Dhi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Bu işlemler, saçları dökülen ve bölgesel kellik yaşayan kişilerin yanı sıra genetik olarak seyrek saçlara sahip olan kişilere de uygulanır. Kellik derecesine göre farklı yöntemlerle ve farklı uzunluktaki seanslarla yapılan bu işlemde izlenecek yol kişinin kellik derecesine göre de değişecektir.

Saç ekimi işlemleri, ensesinde ve yan bölgelerinde yeterli saça sahip olan kişilerdir. Bu bölgelerde yeterli saçı olmayan kişilerin genellikle kol, göğüs ve bacak bölgelerinden yeterli derecede sağlıklı kıl alınır. Ancak donör olarak kullanılacak alana göre uyguladığımız yöntemler de değişiyor.

Saç dökülmesi yaşayan insanlar için geliştirilmiş yeni bir saç ekim yöntemi olanDHI saç ekimi. Bununla birlikte, bu yöntem herkese uygun değildir ve belirli koşullar karşılanmalıdır. Genel olarak, genetik nedenlerle saç dökülmesi yaşayan ve saçlarını geri kazanmak isteyen kişiler,DHI saç ekimi uygulanır. Ayrıca, DHI saç ekimi yöntemi, saç dökülmesi nedeniyle kel kalan veya seyrek saçları olan kişilere de fayda sağlayabilir.

Daha önce geçirilmiş cerrahi müdahaleler sonrasında saç dökülmesi yaşayan kişiler,DHI saç ekimi uygulamasını deneyebilirler. Örneğin, DHI saç ekimi yöntemi, saç ekimi yapılırken doku kaybı yaşayan veya yetersiz sonuçlar alan kişilere daha doğal ve yoğun bir saç görünümü sağlar. Daha önceki saç ekimi operasyonlarından memnun olmayan veya başarısız sonuçlar alan insanlar için bu yöntem bir çözüm olabilir.

Genel olarak, herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve genel olarak iyi durumda olan kişiler,DHI saç ekimi için uygundur. Bununla birlikte, belirli tıbbi durumlar veya sağlık sorunları, DHI saç ekimi için bir engel olabilir. Örneğin, kan sulandırıcı ilaçlar kullanan veya uzun süreli bir hastalığı olan bireyler için saç ekimi işlemi tehlikeli olabilir. Sonuç olarak, saç ekimi öncesinde bir doktora danışmak ve sağlık durumunuzu kontrol etmek çok önemlidir.

Son olarak, saç dökülmesi yaşayan kişilerin yaşlarına veya cinsiyetlerine bağlı olarak DHI saç ekimi uygulanabilir. Kadın ve erkek saç dökülmesi nedeniyle DHI saç ekimi yöntemi yararlıdır. Bununla birlikte, saç dökülmesinin nedeni, yaş ve saçın genel sağlığı bu yöntemin etkisini ve başarısını etkiler. Saç dökülmesi genellikle ileri yaşlarda daha belirgin hale gelir ve bu nedenle DHI saç ekimi yöntemi daha az etkili olabilir. Sonuç olarak, DHI saç ekimi işlemi için en uygun kişileri belirlemek ve bir tedavi programı oluşturmak için bir saç ekimi uzmanıyla görüşmek çok önemlidir.

Dhi Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey alkol ve sigara kullanmamaktır. Alkol, saç ekimi sırasında kullanılacak olan lokal anestezi ilaçlarıyla etkileşime girerek tehlike oluştururken, sigara ise kafa derisindeki kan akışını yavaşlatır ve bu da ekilen saç köklerini sıkı tutmamasına neden olur.

Size sunduğumuz bu işlemlerden daha iyi sonuç almak için alkol ve sigara kullanmamalısınız. Aynı zamanda aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar da operasyon öncesinde kullanılmamalıdır.

Dhi Saç Ekimi Sonrası

Kanal açma ve saç kökünü yerleştirme işlemleri aynı anda yapılır ve bu sayede toplanan saç kökleri beklemeden yerleştirilmiş olur. Bu da saç ekimi sonrasında, doğal görünümlü saçlara sahip olmanızı sağlar.

Özel aletler sayesinde saç ekiminde, köklerin bekleme süresi azaltıldığından kök kaybı en aza indirilir ve saçlarınızın hasar görmesi engellenir. Hastada iyileşme süreci bu yöntemle daha da hızlanır.

Dhi saç ekimi sonrası, birkaç gün dinlenmek ve baş bölgesine dokunmamak da önemlidir. Dinlenme süresi boyunca başa herhangi bir darbe gelmesini engellemek, işlem gören bölgenin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Doktorlarımızın belirttiği aralıklarda da pansuman yaptırmanız gerekir. Bu pansumanlar genellikle taburcu olduktan sonraki 5 gün içinde yapılır. 3 gün sonrasında ise normal hayata dönülür. Ancak bu kişiye bağlıdır.

Bazı kişilerde hiç ağrı olmazken bazılarında ağrı ve sızılar meydana gelebilir. Bu durumlarda ise doktorlarınızın size verdiği ağrı kesicileri kullanmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda, operasyon öncesinde olduğu gibi sonrasında da uzun bir süre sigara içmemeniz iyileşme süresi için önemlidir.

Dhi Saç Ekimi Yorumları

Saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç ekimi sonrasında doğal bir saç görünümü elde edilir. Bölgesel olarak yapılan saç ekimi işlemleri sayesinde, diğer saçlarınıza hasar vermeden operasyon tamamlanır. Bu işlemi yaptıranlar FUE yöntemini kullananlardan daha memnun kalıyor.

Bunun nedeni hem operasyonun hem de iyileşme sürecinin daha kısa olması diyebiliriz. Yorumlara bakıldığında, yeniden doğmuş gibi hisseden kişiler, yeni saçlarıyla hayatlarına devam ediyorlar. Sağlıklı ve parlak görünümlü saçlar için Dhi saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bizden bilgi alabilirsiniz.

Dhi Saç Ekimi Yaptıranlar

Bu konuda bizden hizmet alanlar, doğal ve güçlü saçlara sahip oluyor. Uyguladığımız güvenilir yöntemlerle ve ilaçlarla ağrısız şekilde saçlarınızı güçlendiriyor, saç dökülmesi yaşadığınız bölgeleri yeni kıl kökleriyle dolduruyoruz. Yaptıranların çok memnun kaldığı Dhi saç ekimi fiyatları hakkında bizden bilgi alabilirsiniz.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2024

Kullanılan yönteme göre Dhi saç ekimi fiyatları 2024 farklılık gösteriyor. Özellikle Dhi yöntemiyle yapılan ekim işlemlerinde farklı cihazlar kullanıldığından ve daha fazla dikkat gerektirdiğinden fiyat biraz daha yüksek olabiliyor.

Ayrıca saçın dökülme oranına ve ekim yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre de Dhi saç ekimi fiyatları fiyatları değişiyor. Operasyonu yapacak olan uzmanın deneyimi ve dikkati de önemlidir. Bu yüzden deneyimli uzmanlarımızdan Dhi saç ekimi için hizmet alabilirsiniz. Dhi saç ekimi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.