Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Onda Soğuk Dalga Terapisi

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Nedir?

Onda Soğuk Dalga Terapisi; Elektromanyetik yardımıyla istenmeyen selülitlerden kısa yoldan, acı çekmeden kurtulabilmek mümkündür. Vücutta istenilen bölgeye yapılacak olan uygulama sayesinde incelme sağlayan pratik bir yöntemdir. Bu durum genellikle son yıllarda çok fazla tercih edilir ve vücut sıkılaşması olarak da bilinir.

İncelme yapılacak olan bölgeye ya da selülitlere 50 ile 55 derece arasında ısı yardımı uygulayarak, gerekli incelme sağlanır. Üstelik lokal anestezi uygulanmaz. Çünkü acısız ve ağrısız yapılan bir uygulama olduğu için buna ihtiyaç duyulmaz. Soğuk dalga terapisi uygulamasından sizlerde yararlanarak, istediğiniz görünümü elde edin.

Artık ameliyatsız ve güvenli olmasından dolayı onda soğuk dalga terapisi sayesinde istediğiniz görünüme sahip olabileceksiniz. Kısa ve etkileyici estetikler ile hayatınızı değiştirmeye hazır olabilirsiniz.

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Kullanım Alanları Nelerdir?

Tıp alanında birçok yerde kullanılan bu yöntem oldukça etkilidir. Estetik alanında çok fazla tercih edilen Onda dalga terapisi; bölgesel zayıflama olarak da bilinir. Oldukça güvenli ve herhangi bir risk taşımadığı için; güven verici bir tedavi yöntemidir.

Kendine göre kullanım alanları vardır. Bu kullanım alanlarının görmüş olduğu işlevlerde farklılık gösterir. Selülit tedavisi, deri sıkılaştırma ve lokalize yağ tedavisi olarak 3 ana dala ayrılır.

Lokalize Yağ Tedavisi

Her bölge için yaklaşık olarak 2 dakika içinde 50-55 derece sıcaklığına çıkılır. Bu uygulama sayesinde yağ hücrelerinin zar yapıları bozulması sonucunda hücrelerde küçülme meydana gelir. Azalan yağ hücrelerinden sonra selülitlerinde azaldığını hatta yok olduğunu kendinizde göreceksiniz.

Deri dokusunun kalitesi artar ve gevşemiş olan doku sıkılaşmış olur. Yüksek frekans uygulanan bölgelerde yağ hücrelerinin çok fazla titremesi ile birlikte hücre zarları kısa zaman diliminde hasar görmüş olur ve yağ lenflerinde boşalma meydana gelir. Burada terlemenin açığa çıkması sonucunda yağ hücreleri makrofaj sayesinde lenfatik sisteme atılmış olur.

Selülit Tedavisi

Selülitler açığa çıkması ve gevşeyen dokuların sıkılaşması için uygulanmış olan tedavi yöntemidir. FDA onaylı olan bu sistem sayesinde güvenli ve ameliyat gerektirmeyen bir uygulamadır.

Dünya çapında kullanılmış olan mikrodalgalar sayesinde, yağ hücreleri hedef alınarak, güvenli bir şekilde küçültülmesi ve eski haline dönmesi sağlayan bir sistemdir.

Soğutma ünitesi sayesinde kişinin derisine temas etmesiyle birlikte, kişiye masaj hissi vermiş olur. Hedef olan bölgeye uygulanması durumunda 2 dakika içerisinde 50 ile 55 derecelik bir sıcaklığa ulaşmış olur.

Uygulama sayesinde kişinin yağ hücrelerinin küçülmesini sağlamış olur. Herhangi bir yan etkisi yoktur ve ağrısız, acısız bir şekilde gerçekleştirilir. Tek seans bazen yeterli olabiliyor. Tek seanslık süre yaklaşık olarak 10-15 dakika sürebilir.

Deri Sıkılaştırma

Gevşemiş olan yağ dokularının incelme etkisi sonrasında sıkılaşma durumudur. Selülitlerin tedavi edilmesinde etkilidir. Kullanılan mikrodalgalar sayesinde yağ hücreleri ortadan kaldırılır ve deri sıkılaştırılır.

ONDA Mikro Dalga Terapisi Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Kişinin vermiş olduğu karardan sonra uygulamaya geçilir. Kişideki problemli bölgelere karar verilir ve böylelikle seans sayıları belirlenir. Bazen bu durum tek seans ile yeterli olabiliyor. Fakat kişinin yapısıyla alakalı olan bir durum olduğu için; seanslarda değişkenlik gösterme durumu vardır.

Seanslar yaklaşık olarak 3-4 arasında değişkenlik gösterebilir. Seansların uygulanışına göre soğuk dalga terapisi etkisini de o şekilde görebilmek mümkündür. Her seans arasında 20 günlük bir fark olması gerekir. Böylece tedavinin etkisi görebilir ve daha sağlıklı bir şekilde uygulanmasını sağlamış olabilirsiniz.

Bir diğer durum ise kişinin cilt yapısı ile alakalı olduğunu da unutmamak gerekir. Etkiler kendini 10-15 gün içinde gösterir.

ONDA Bölgesel İncelme Selülit Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

Şişman ve zayıf olan herkeste selülit görülme durumları vardır. Genellikle; basen, kalça, baldır, bacakların iç kısmı ve dizin üst kısımlarına böyle durumlara rastlamak mümkündür. Bu problem genç yaştaki kişilerde de görülür, orta yaş ve ilerisinde de görülebilir.

Selülitin oluşma sebepleri arasında; düzensiz beslenme, dış faktörler, spor yapmamak gibi durumlardan dolayı ortaya çıkabiliyor. Böyle durumlarla karşılaşmamak için, sağlımıza dikkat etmemizde fayda var.

Kişide meydana gelen selülitler için tedavi yöntemleri de mevcuttur. Fazla yağ hücrelerinin alınması durumunda, kişi eski haline döner ve daha özgüvenli olur. Onda dalga terapisi ile selülit tedavisi uygulamasıyla birlikte selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bu tedavi genellikle tek seansta etkisini gösterir. Fakat kişiden kişiye farklılık göstereceğini, göz önünde bulundurmak gerekir. Selülitlerin çok olması durumunda 3 veya 4 seans sonrasında eski halinize dönebilirsiniz. Seanslar arasında yaklaşık olarak 3 haftalık bir sürecin geçmesi gerektiğini de unutmayın.

Onda’nın Diğer Vücut Şekillendirme Cihazlarından Farkı Nedir?

İnsan vücudunda açığa çıkan yağ hücrelerinin kendine göre görevleri vardır. Bu yüzden bu yağ hücrelerinin yok edilmesi durumunda beklenmedik durumlar ile karşı karşıya gelmek mümkündür. soğuk dalga terapisi aslında yağ hücrelerini yakmak değildir.

Burada yer alan hücrelerin eski haline döndürülmesini sağlamaktır. İşlemin yapılabilmesi için kullanılmış olan tek cihaz ile bunu gerçekleştirmek mümkündür.

Cihaz sayesinde sadece yağ hücreleri hedef alınır ve güvenli bir şekilde bu işlem yapılır. Yapılan işlem sayesinde, en inatçı yağ hücrelerini ortadan kaldırma durumu mevcuttur.

Soğuk Dalga Terapisi Avantajları Nelerdir?

Acısız ve ağrısız bir şekilde uygulanmakta olan bu işlem sayesinde artık daha özgüvenli olabilirsiniz. Vücudunuzda meydana gelen rahatsızlıkları, problemleri örtmenize gerek kalmayacak. Dalga terapisi sayesinde daha güzel günlere adım atabileceksiniz.

Uygulama yapıldığında lokal anestezi uygulanmaz. Bu da demek oluyor ki herhangi bir acı veya ağrı oluşma durumu yoktur. Diğer uygulamalardan çok farklı ve oldukça pratiktir.

İşlem sonrasında kişide meydana gelen farklılık gözle görülebilecek duruma gelir. Oldukça etkili olan bu uygulama, bazen tek seansta yeterli olabiliyor. Seans sonrasında kendini daha da belli edecek ve etkili olduğunu kendi gözünüzle görebileceksiniz.

Soğuk Dalga Terapisi Kaç seans Uygulanır?

Kişiden kişiye farklılık gösteren bir uygulamadır. Bu yüzden kesin olarak bir bilgi verme durumu yoktur. Bazen bu durum tek seansla yeterli olabiliyorken bazen birkaç seans’a ihtiyaç duyulabiliyor. Problemli bölgelerin artmasıyla birlikte, seanslarında artabileceğini görebiliriz.

Seanslar arasında yaklaşık olarak 20 günlük bir sürecin geçmesi gerekir. Dalga terapisi her bölge için 15×15 alanlar baz alınarak işlem yapılır. İşlem de yaklaşık olarak 15 dakika sürer.

Soğuk Dalga Terapisi Uygulanırken Acı Hissi Olur Mu?

Lokal anestezik durumları; ağrı ve acı açığa çıkacağı zaman uygulanır. Soğuk dalga terapisi uygulaması sırasında herhangi bir acı açığa çıkmaz. Kişi bu konuda rahat olabilir. Uygulama 15 dakika sürdüğünü için, kişi kendisine masaj yapılıyormuş gibi hisseder.

Onda Soğuk Dalga Terapisi Fiyatları 2024

Fiyatlandırma hakkında kesin olarak bilgi verme durumu yoktur. Onda soğuk dalga terapisi uygulanacağı zaman 15×15 alanlar baz alınarak fiyatlandırma yapılır. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Yapılacak olan uygulama, kişinin rahatsızlık bölgesine göre ayarlanır.

Bu şekilde hem fiyatlandırma hem se seans hakkında bu şekilde bilgi alabilme durumu vardır. Onda soğuk dalga terapisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.