Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Sarıyer Lazer Epilasyon

Sarıyer Lazer Epilasyon

Sarıyer lazer epilasyon, cildin yanmaması için de tercih edilmektedir. Sarıyer Lazer tedavisi ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde ağrısız ve acısız bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Lazer yönteminde kıl köklerinin yakılarak tedavi edilmesi mümkündür. Bunun yanında Soğutmalı Sarıyer lazer epilasyon yönteminde cilde gönderilen lazer ışınlarının sadece kıl köklerine nüfuz etmesi mümkün hale gelmektedir.

Lazer yöntemi operasyonları farklı cihazlar ile gerçekleştirilmektedir. Atışlı cihazların yanı sıra, ütüleme yöntemi ve fraksiyonel lazer cihazları ile de lazer tedavisi uygulanmaktadır. Yöntemler birbirinden farklı olsa da lazer epilasyon yöntemi ile kolayca ve sağlıklı bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulabilmek mümkündür.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bu işlem ağrısız ve kalıcı bir uygulama olmasının yanı sıra pratik olması ile de önemli oranda tercih edilen bir yöntemdir. Lazer epilasyon yönteminde lazer dalga boyları üzerinden hedefine ulaşır.

Kıl kökleri cilde göre daha koyu bir renkte olduğundan siyah dalga boyunda lazer ışınları gönderilerek kıl köklerinin imha edilmesi sağlanabilmektedir. Bunun yanında kişilerde oluşan yanma ve ağrı hissini engellemek için soğutma teknolojisi kullanılmaktadır. Bu sayede kişi operasyon sırasında ağrı ve sızı hissetmez.

Sonrasında lazer cihazının kişinin ten rengini algılayabilmesi için gereken ayarlamalar yapılır. 5 dakika ile 2 saat arasında değişen sürelerde uygulanan seanslar ile kıl köklerinin temizlenmesi sağlanabilmektedir.

Sarıyer Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer operasyonlarında farklı cihazlar kullanılabildiğinden farklı yöntemler mevcuttur. Lazer epilasyon cihazları farklı dalga boylarında çalıştıklarından dolayı, farklı modelleri mevcuttur.

Argon Turkuaz mavi dalga boyunda çalışan bir lazer cihazıdır. Ruby lazer cihazı ise koyu kırmızı dalga boyunda kullanılabilen bir lazer aletidir. Alexandrite yakın kızılötesi dalga boylarında etkin bir lazer cihazıdır.

Bu lazer cihazları aynı zamanda farklı kişilerin ten rengi ile de uyumlu olabilir. Bazı modellerin bazı ten renklerinde çalışabildiği bazılarını ise tüm ten renkleri ile uyumlu olduğu görülebilmektedir. Bazı lazer cihazları esmerler için ideal iken başka lazer cihazlarının başka ten renkleri için tercih edildiği görülmektedir.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Bu operasyonlar genellikle 12 yaş üzerindeki herkese uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin koyu renkli tüylere sahip olması gerekir. Sarı tüylerin renginden dolayı epilasyondan etkilenmemesi olasıdır.

Koyu renkli tüyler kolaylıkla lazer epilasyon yöntemi ile ortadan kaldırılmaktadır. Belirgin bir sağlık sorunu olmayan kişilerde lazer operasyonları yerine getirilmektedir. Kolay ve basit bir yöntem olduğundan dolayı çoğu kişi tarafından tercih ediliyor.

Bu tarz operasyonlarda bacak, yüz ve diğer bölgelerdeki kıllar temizlenir. Gözlerin lazer epilasyonundan etkilenmemesi için özel gözlükler takılarak operasyon gerçekleştirilir.

Yüz üzerindeki tüylerin temizlenmesi genellikle 5 ya da 6 dakika sürmekte iken, bacaklardaki tüylerin yaklaşık olarak 1 saat sürede temizlenmesi mümkün olabilmektedir. Lazer epilasyon operasyonları ağrısız ve kolay bir şekilde uygulanır. Birçok sağlık ve güzellik merkezinde tedavi yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Sağlık ve güzellik merkezlerinde genellikle tedavi için gelen hastaların cilt yüzeyleri ve kıl kökleri incelenerek hangi kısımlara işlem uygulanacağı belirlenir.

Genellikle yüz ve çevresi için operasyonlar kısa olmaktadır. Daha yoğun tüylerin ve kılların olduğu bacak kısımlarında yapılan operasyonlar daha uzun sürmektedir. Bazen sağlık merkezlerinde yapılan Sarıyer lazer operasyon birden fazla seansta gerçekleşmektedir.

Tedavi merkezlerinde yapılan operasyonlar uzman elemanlar denetiminde gerçekleştirilmektedir. Sağlık merkezlerinde sunulan hizmetler kapsamında tedavi hizmeti sonrasında yapılacaklar ile ilgili de bilgilendirme yapılmaktadır.

Bunun yanında tedavi sonrasında hastanın güneş ışığı ile doğrudan muhatap olmaması ve bu hastaların güneşe çıkacaksa güneş koruyucu krem kullanması önemlidir. Ülkemizde bu konuda hizmet veren çok sayıda sağlık merkezi bulunmaktadır.

Lazer Epilasyon Yorumları

  • İnternette yer alan yorumlara bakıldığında insanların en çok merak ettikleri konular sorulmaktadır. Örneğin insanlar tedavi sonrasında tüylerin yeniden uzayıp uzamadığını merak etmektedir. Bunun yanında Sarıyer lazer epilasyon fiyatları da insanların yorum yaptığı konular arasındadır. Ayrıca insanlar lazer ışınlarının insana zarar verip vermediğini bilebilmek için yorumlara bakmaktadır.
  • İnternette bu tedavi yorumları arasında Sarıyer lazer epilasyon yapanların yorumları yer almaktadır. Ayrıca insanlar tedavi deneyimlerini de internet ortamında paylaşarak birçok insanın bu konularda bilgi sahibi olmasını ve lazer epilasyonun nasıl ağrısız gerçekleştiğini ifade etmektedirler. Bu sayede birçok insan lazer epilasyon yorumları sayesinde ameliyat hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Sarıyer Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Tedavi fiyatları kişinin kıl miktarına ve kilo durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca ülkemizde her ilde ve her ilçede farklı lazer operasyonlar için farklı fiyatlandırmalar mevcuttur.

Ülkemizde bulunan çok sayıda sağlık ve güzellik merkezinde vücudun değişik bölgeleri, koltuk altı kısımları, yüz ya da vücudun tamamı gibi kısımlara bu tedavi uygulanmaktadır. Fiyatlar ayrıca cinsiyet farklılıkları yüzünden de değişebilmektedir.

Vücudun hangi bölgesine yapılacağına bağlı olarak değişen fiyatlar aynı zamanda farklı kliniklerde de değişkenlik göstermektedir. Tüm bu nedenlerle farklı il ve ilçelerde fiyatlar değişmektedir.

Fiyatlar genel olarak Sarıyer lazer epilasyon fiyatı ortalama bir fiyat olup, erkeklerin daha fazla ödeme yapması olasıdır. Son yıllarda birçok insan uygun bulduğu için bu fiyatlar üzerinden tedavi almaktadır. Sarıyer lazer epilasyon fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.