Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Şişli Lazer Epilasyon

Şişli Lazer Epilasyon

Şişli lazer epilasyon yeni nesil teknolojik lazer cihazları ile sağlıklı ve son derece güvenilir epilasyon uygulaması yapmaktadır.  Deneyimli ve tecrübeli hekimler ile sağlıklı ağrısız ve acısız lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır.  Epilasyon günümüzde farklı dalga boylarına sahip cihazlarla yapılmaktadır.  Dolayısıyla kılın yapısı ve cilt yapısı göz önüne alınarak hangi cihazın kullanılacağına karar verilmektedir.  4 farklı epilasyon çeşidi vardır.

  • Ruby lazer epilasyon
  • Alexander lazer epilasyon
  • Diode lazer epilasyon
  • Nd yağ lazer epilasyon

Ruby Lazer Epilasyon

Ruby lazer epilasyon yeni nesil epilasyon uygulamalarından biridir.  Ancak vücudun hassas bölgesinin olduğu daha çok dudak üstü bölgesine uygulanır.  Çünkü çok ince tüyler üzerinde kalıcı bir etkisi vardır.  Aynı zamanda açık renkli ciltlere uygulandığında çok daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Aleksandrit Lazer

Alexander lazer uygulaması en eski kullanılan lazer uygulamalarından biridir.  Alexander lazerin özelliği ise başlığının geniş olması ve kısa sürede çok geniş alanda işlem yapabilmesidir.  Dolayısıyla aleksandır lazer uygulaması yapılan bölgeler çok daha kısa sürede kıllardan arındırılmaktadır.

Diode Lazer

Diode lazer çok ince tüyler üzerinde etkilidir.  Aynı zamanda yakın mesafeden atış yapar ve soğutucu jel ile birlikte kullanıldığından ağrı ve acı hissedilmez.  Koyu ve açık cilt tiplerine göre ayarlanabilir.

Nd Yag Lazer

Nd-yag lazer diğer epilasyon uygulamalarına göre çok daha alternatifi olan lazer cihazıdır.  Hem koyu renk cilt tipinde hem açık tenlilerde son derece etkilidir.  Aynı zamanda kıl kalınlığı ve inceliğinde çok fazla fark etmemektedir.  Diğer lazer uygulamalarına göre biraz daha acı fazladır.  Ancak acı hissinin fazla olması dalga boyunun uzunluğundan kaynaklanır.  Uzun dalga boyu da çok daha kısa sürede ve kıl kökü tarafından tutulan lazer uygulamasıdır.

Şişli Lazer Epilasyon Kaç Seansta Uygulanır

Şişli Lazer epilasyon uygulamasının seansları yaklaşık olarak 15 dakika ile 40 dakika arasındadır.  Bu süre lazer işleminin yapılacağı bölgeye göre değişmektedir.  Bu değişiklikten dolayı lazer epilasyon da kalma süresi farklılıklar gösterir.  Ayrıca lazer epilasyonun yapılıp bütün kıllardan kalıcı olarak kurtulabilmek için uygulanan seans maksimum 10 seanstır.  Ancak seans aralıklarının bir aydan daha fazla uzatılmaması gerekir.  Bütün vücudun kıllardan arındırılması ve hormonsal yapıya bağlı olarak farklılık gösteren hastalarda bu seans en fazla 11-12 seansa çıkmaktadır.  Ancak bu daha çok istisnai durumlarda olmaktadır.

Şişli Lazer Epilasyon Öncesi Ne Yapılması Gerekir?

Şişli lazer epilasyon uygulamasına gelmeden önce dikkat edilmesi gereken birtakım konular vardır.  Bunlardan bir tanesi Güneş ve solaryumda bronzlaşmadan epilasyona gelmek gerekir.  Aynı zamanda epilasyona gelirken herhangi bir kozmetik yağ veya krem sürülmemiş olmalıdır.  Bunun dışında bir ay öncesinden herhangi bir ağda cımbız,  epilatör gibi cihazlar kullanarak tüyler alınmamış olmalıdır.  Yalnızca lazer epilasyona gelmeden bir gün önce uygulama yapılacak olan bölge jiletle tıraş edilerek uygulamaya hazır hale getirilmelidir.

Şişli Lazer Epilasyon Fiyatları 2020

Şişli lazer epilasyon fiyatları öncelikle yaptırılacak olan merkeze göre uygulamayı yapacak olan hekimin tecrübesi ve deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterir.  Şişli lazer epilasyon deneyimli ve uzman kadrosuyla epilasyon işlemlerini sağlıklı ve güvenilir bir biçimde gerçekleştirir.  Dolayısıyla epilasyon yaptırılacak bölgede epilasyon fiyatlarında farklılık göstermektedir.  Bütün vücuda epilasyon yapılması durumunda farklı fiyatlar çıkar.  Aynı zamanda kıl kökünün yapısı cilt rengi kişinin hormon düzeyi epilasyon uygulaması fiyatlarında farklılık gösterir.  Dolayısıyla en sağlıklı durum doğru ve güvenilir bir merkezin seçilerek ön muayene de epilasyon uygulamasını yapacak olan hekim ile görüşülerek bir fiyat belirlenmesidir.

Şişli Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Şişli lazer epilasyon sağlıklı epilasyon konusunda kendini kanıtlamış ve hangi hastalara epilasyon uygulanacağı konusunda da doğru kararlar veren merkezlerden biridir.  Lazer epilasyon uygulaması göz çevresi hariç vücudun bütün bölgelerine uygulanabilir.  Ancak bazı hastalar lazer epilasyon uygulaması yaptıramaz.  Bu hastalar vitiligo hastası,  sedef hastası,  dermatit hastalıkları olan kişiler,  18 yaş altında olan henüz fiziksel gelişimini tamamlamamış olan kişiler,  Güneş veya solaryum yaptırıp rengi koyu bronzlaşan kişiler,  ayrıca bronzlaşmaya bağlı olarak ciltte yanık oluşmuş olan hastalar kesinlikle lazer epilasyon uygulaması yaptıramaz.   Bir diğer lazer epilasyon uygulaması yapılamayacak olan kişiler hamilelerdir.  Şişli lazer epilasyon hangi durumda epilasyon yapılıp yapılmayacağını epilasyon uygulaması yapan hekimle görüşüp ona göre karar vermek en doğru tercihtir.

Şişli Lazer Epilasyon Zararları Var Mıdır?

Şişli lazer epilasyon kıl köklerini kalıcı olarak ortadan kaldıran ve direkt kıl köklerine etki eden uygulamalardan biridir.  Kıl kökünde bulunan melanin pigmentine lazer ışını tutularak tahribat yapılır.  Diğer klasik epilasyon uygulamalarından farkı lazer epilasyonla yalnızca kıl kökü tahrip edilir.  Kıl kökünün etrafında bulunan dokuya kesinlikle zarar verilmez.  Bu nedenle işlemden sonra hastaya herhangi bir kısıtlama uygulanması gerekmez.  Ancak doğru olan yöntem epilasyonun uzman tarafından yapılması ve hangi cilt ve kıl tipine hangi cihazın kullanılacağı konusunda doğru tercihlerin yapılmasıdır.  Lazer epilasyon aynı zamanda ciddi bir uygulamadır.  Doğru ve uzman kişilerin yapması durumunda leke ve iz asla bırakmaz.  Özellikle genital bölgeye uygulanan lazer uygulamaları bu konuda dikkat gerektiren işlemlerdir.  Dolayısıyla bu işlemi yapacak olan hekimin hastayı doğru değerlendirmesi hastanın cilt yapısını ve kıl yapısını doğru değerlendirerek işlemi yapması son derece önemlidir.

Şişli lazer epilasyon fiyatları 2020 için hemen sitemizden randevu alın.