Soğuk Lipoliz (Cooltech)

Soğuk lipoliz genel olarak vücuttaki yağ dondurma işlemi olarak adlandırılır. Bu tedaviyle kişinin, kendini rahatsız eden yağlardan kısa süre içinde kurtulması mümkündür.

Soğuk lipoliz FDA onaylı bir uygulama olup cerrahi sayılmayan bir işlemdir. Uygulama sonrasında %2o’ye kadar etkili azalmalar görülür. Bu işlem CRYO Lipo adında bir cihazla vakum başlıklar aracılığıyla yapılır.

Belirlenen yumruk büyüklüğündeki bölgeler belirli sürelerde soğuğa maruz bırakılır. -3 ve -7 arasında değişen bu soğukluk derecesinde gerçekleşen işlem en az 45 dakika en fazla 1 saat sürmektedir. Bu işlem sayesinde donarak ölen yağ hücreleri kişinin bedeninden atılmış oluyor.

Cooltech Uygulaması Nedir?

Son zamanlarda en çok tercih edilen bölgesel inceltme yöntemi olan soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin dondurularak metabolik olarak vücuttan atılması uygulamasıdır. Hiçbir cerrahi işlem gerektirmediğinden işlem sonrasında kişiler günlük hayatlarına devam edebilirler. Bu işlemde genelde 4-6 arasında değişen seans sayısı kişiden kişiye göre ve problemin büyüklüğüne göre farklılık gösterir.

Cooltech Nasıl Uygulanır?

Kişiden kişiye ve durumun büyüklüğüne göre farklılık gösteren soğuk lipoliz uygulaması, genel olarak yaklaşık 60 dakika sürer. Tek seansta 2 başlık kullanılması mümkündür. İşlem anında yaklaşık ilk 5 dakika bölgesel olarak hafif ağrılar hissedilir fakat sonrasında kaybolur.

Kişinin günlük yaşamına engel olmasını sağlayacak bir ağrı hissedilmez. Bazı kişiler için tek seans yeterli olabildiği gibi vücudunda yoğun yağa sahip olan kişiler için ise 2-3 seansla etkili ve hızlı bir çözüm sağlanabilir.

Uygulamanın ayda bir yapılması önerilir. İşlem sonucunda kişinin cildinde kızarık ve morluklar meydana gelebilir. Gözle görülür sonuçlar üçüncü hafta itibariyle görülmeye başlanırken net sonuçlar 6-8 haftalar arasında elde edilir. Yağların vücuttan daha hızlı atılmasını sağlayan diğer uygulamalarla birlikte de uygulanabilmesi mümkündür.

Kimler İçin (Cooltech) Uygundur?

Bu uygulama vücut kitle endeksi normal ya da normalin üstünde olan ve bölgesel yağlanmalara sahip olan kişiler için uygundur.

Hamile kişiler için doğumdan 3 ay sonra, sezeryan ameliyatı olmuş kişiler için ise yaralı bölge iyileştikten sonra yapılması uygun görülür.

Raynaud sendromu kişiler, kriyoglobulinemi hastaları, yakın zamanda kalp krizi geçirmiş kişiler, kalp pili kullanan kişiler, şeker hastası olanlar, 18 yaş altındakiler bu tedaviden yararlanamamaktadır.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Uygulaması Avantajları Nelerdir?

Yağların vücuttan atılmasını sağlayan soğuk lipoliz derinin sıkılaşmasında da etkili olan bir uygulamadır. Birçok avantajı olduğunu söylemek mümkündür.

Neştersiz, ameliyatsız, cerrahi uygulama gerektirmeyen bir uygulamadır. İşlem sırasında kişiye anestezi uygulanmaz.

Kişinin iyileşme dönemi beklemesine gerek yoktur, sonrasında gündelik yaşamına devam edebilir. Acısız bir tedavidir. Diğer yöntemlere nazaran fiyatları daha uygundur.

(Cooltech) Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Oldukça tercih edilen bir yöntem olan soğuk lipoliz, kişinin bölgesel fazlalıklardan kurtulmasını sağlar. Bölgesel yağlardan kurtulma amacıyla başvurulan bu yöntem ile fazla yağlar dondurularak vücuttan farklı şekillerde atılır. Bu uygulama oldukça kolay ve acısız olup, kişinin aynı gün normal hayatına dönmesini sağlar.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Bu tedavi için seans sayısı kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Normal şartlarda soğuk lipoliz tedavisi tek seansta tamamlanabilen bir tedavidir. Fakat yağ bölgesi yoğun olan kişilerde bu seans sayıları artış gösterebilir. Bu kişiler için ikinci seansın üç ay sonra uygulanması önerilir.

Soğuk Lipolizin (Cooltech) İşlem Etkisi Ne Kadar Sürer?

İşlem etkisi sebebiyle de sık sık tercih edilen bir yöntem olan bu uygulama uzun süreli etkilere sahiptir. Kişinin bölgesel yağlara karşı istediği sonucu elde etmesini mümkün kılar. Uygulama ile birlikte yağ hücreleri azaltılır, etkisi de uzun süre devam eder. Kişinin dengeli beslenmesi, hazır yiyeceklerden uzak durması ve spor yapması bu işlemin sonuçlarının kalıcılığı konusunda katkı sağlar.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Ne Zaman Sonuç Alırım?

Kişinin bölgesel zayıflama sağlaması noktasında önemli bir etkiye sahip olan soğuk lipoliz son zamanlarda oldukça tercih edilmiştir. Kişiler işlem sonrasında üçüncü hafta itibariyle sonuçları görmeye başlar. Tek seans bile bölgesel yağlanmaların bir kısmının azalmasında etkilidir. İşlemden 3-4 ay sonrasında istenilen incelme noktasına gelinmiş olur.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Güvenilir Mi?

Bu uygulama oldukça güvenilir bir uygulamadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İşlem sonrasında kişide kalıcı etkiler görülmez. Bazı kişilerde kızarıklar, morluklar ya da su toplaması gibi durumlar görülebilir. Bu etkiler yaklaşık olarak iki hafta sürebilir ve sonrasında kendiliğinden geçer.

Soğuk Lipoliz Neden Bu Kadar Popüler?

Cerrahi bir işlem gerektirmeyen uygulama olması sebebiyle günümüzde en çok tercih edilen bölgesel inceltme uygulamasıdır. Uygulama esnasında diğer bölgeler zarar görmez. Fiyat olarak kişiler için tercih edilesidir. En önemlisi ise etkili ve hızlı zayıflamayı sağlar.

Tedavinin Etkileri Ne Zaman Görülür?

Kişiler üzerinde tedavi sonrasında üçüncü haftadan itibaren gözle görülür zayıflamalar meydana gelir.

Tek Seansta Kaç Bölgeye Lipoliz Yapabilirim?

Bu yöntemin aynı gün içerisinde en fazla üç bölgeye uygulanması mümkündür. Uygulama yaklaşık olarak 3 saat sürer. Uygulamanın aynı gün en fazla 3 bölgeye yapılması önerilir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Etkilerini Ne Zaman Görmeye Başlarım?

Büyük oranda bölgesel inceltme sağlayan soğuk lipoliz uygulamasında kişiler üzerindeki zayıflatıcı etkiler üçüncü hafta itibariyle gözlemlenebilir.

Aynı Bölgeye Yeniden İşlem Yapılabilir Mi?

İşlem yapılacak bölgenin büyüklüğü ya da yağ oranının fazlalığı gibi etmenlere bağlı olarak bazı durumlarda seansları tekrar etmek gerekebilir. Bu gibi bir durumda aynı bölgeye yeniden aynı işlem uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz ile Verilen Bölgesel Yağlar Geri Gelir Mi?

?Bu uygulama vücuttaki yağların tamamen atılmasını sağlar. Uygulama sonrasında kişinin tam olarak etkiyi görmesi için bol su tüketmesi, düzenli beslenmesi ve egzersizler yapması gerekir. Aksi takdirde verilen kilolar geri alınabilir.

Seans Sonrası Spor veya Fiziksel Aktivite Yapabilir Miyim?

Evet, seans sonrası düzenli olarak kişi kendini çok yormadan spor yapabilir. Bu yöntem için de etkili bir adım olacaktır.

Lipoliz İşlemi Sonuçları Ne Kadar Kalıcıdır?

Bu işlemin sonuçları kişi dengeli beslendiği, yeterli su tükettiği ve düzenli spor yaptığı sürece kalıcıdır.

Soğuk Lipoliz Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Hayır, bu ağrılı bir uygulama değildir ve kısa süreli etkilere sahiptir.

Cooltech Uygulaması Zararlı Mı?

Bu uygulama FDA onaylıdır ve kişi üzerinde herhangi bir zararı bulunmaz.

Soğuk Lipoliz (Cooltech) Kalıcı Mi?

?Belirtilen şartlar sağlandığı sürece kalıcı bir uygulamadır.

Cooltech ile Tekrar Uygulanabilir Mi?

Soğuk lipoliz kişiye ve bölgeye bağlı olarak gerekirse yeniden uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Fiyatları 2024

Bu uygulamanın fiyatlarının belirlenmesindeki en etkili faktör kullanılan başlık sayısıdır. Her başlık belirli bir süre kullanılabilir ve işlemin uygulanacağı bölgenin sayısına ya da alanın genişliğine göre başlık sayısı da değişir.

Farklı bölgeler için farklı başlıklar kullanılır. Aynı bölge için birden fazla başlığın kullanılması da mümkündür.

Tüm bunların sonucunda uygulama için fiyat belirlenebilir. Soğuk Lipoliz Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.