Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kâğıthane Lazer Epilasyon

Kâğıthane Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon günümüzde tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın tek yoludur.  Kâğıthane lazer epilasyon kılların tipine cilt rengine göre farklı alternatifler üreten merkezlerden biridir.  Lazer epilasyon lazer cihazının ürettiği dalga boyu ile ışık enerjisi birlikte kullanılarak gerçekleştirilir.  Hiçbir koşulda cilde zarar vermeden kıl köklerinin dibine ulaşılır.  Yalnızca kıl kökü yok edilir.  Kâğıthane lazer epilasyon hiçbir koşulda radyoaktif madde içermez.  Asla kanserojen değildir.

Kâğıthane Lazer Epilasyon Kaç Seansta Uygulanır?

Kâğıthane lazer epilasyon farklı kıl tipleri ve cildin rengine bağlı olarak yaklaşık olarak 10 seansta tam sonuç vermektedir.  Ancak vücudun diğer bölgelerinde bu seans sayıları değişiklik göstermektedir.  Örneğin kadınlarda maksimum 6 seansta sonuç verirken erkeklerde ise 10 seansta tamamen kıllar biter. Ancak bu durumda da kılın yapısı ve cilt yapısının değişikliği epilasyon seans sayılarını değiştirir.  Kadınlarda %70-90 arasında erkeklerde ise %60-80 arasında tam olarak sonuç alınır.  Cildin ve kılın yapısına göre değişiklik gösteren bu durum seansların 1- 2 kez daha uzatılmasına sebep olabilir.  Ancak her iki durumda da kıllardan tamamen kurtulmak mümkündür.

Kâğıthane Lazer Epilasyon Öncesi Ne Yapılması Gerekir?

Günümüzde epilasyon amaçlı kullanılan üç çeşit lazer tipi vardır.  Kâğıthane lazer epilasyon ile doğru lazer epilasyonu seçilerek başlanır.  Hangi lazer yönteminin uygulanacağına hangisinin kişinin cilt ve kıl yapısına uygun olduğuna uzman doktor karar verir.  Epilasyona başlandığı andan itibaren öncelikle cildin ve kıl yapısı değerlendirilir ve buna göre karar verilir.  Bu değerlendirme sonucunda epilasyondan beklenen başarı dolayısıyla artar ve kesinlikle yan etki olasılığı tamamen bertaraf edilir.

Kâğıthane Lazer Epilasyon Fiyatları 2020

Kâğıthane lazer epilasyon fiyatları hastanın kıllarının yoğunluğu cilt yapısı esmer veya sarışın oluşu kılların rengi hangi bölgelere uygulanacağı gibi birçok farklılıklar gösterir.  Hastanın sahip olduğu cilt ve kıl tipine uygun olarak kullanılacak lazer tipi seçilir.  Dolayısıyla fiyatlar farklı uygulama ve yönteme göre değişiklik gösterir.  Bunun en sağlıklı yöntemi hastanın epilasyona başlayacağı gün kıl ve cilt tipi incelenerek verilen karardır.

Kâğıthane Lazer Epilasyon Çeşitleri Hangileridir?

Kâğıthane lazer epilasyon başladığı andan itibaren kıl ve cilt tipi incelenerek karar verilir.  Kâğıthane lazer epilasyon uygulamasında 3 farklı yöntem kullanılır.  Bunlar;

  • Diode lazer
  • Aleksandrit lazer
  • Nd-yag lazer epilasyon

Diode Lazer Epilasyon

Kâğıthane lazer epilasyon içinde diode lazer epilasyon tüylerin azaltılarak tamamen bitmesini sağlayan yöntemlerden biridir.  Diode lazer epilasyonun dalga boyu diğer yöntemlerden daha uzundur.  Diode lazer epilasyonun avantajları ise esmer kişilerde dahi çok başarılı sonuç elde edilmesidir.  Diode lazer epilasyon 810 nm dalga boyuna sahiptir.  Bu dalga boyu diğer lazer uygulamalarına göre cildin daha derinine iner kıl köküne kadar ulaşır.

Aleksandrit Lazer Epilasyon

Kâğıthane lazer epilasyon içinde aleksandrit lazer epilasyon tekniği en eski lazer uygulamalarından biridir.  Ancak aleksandrit lazer uygulamasının özelliklerinden biri açık cilt tiplerinde çok daha fazla başarı göstermesidir.  Ancak esmer ve koyu renkli kişilere uygulanan aleksandrit lazer uygulaması diğerlerine göre biraz daha yan etkiyi arttırır.  Aleksandrit lazer daha çok kalın ve koyu renkli kıl tiplerinde başarı göstermektedir.  Alexander lazer’in diğer bir özelliği ise melanin tarafından çok iyi kavranmasıdır.  Bu sebeple açık ciltlerde başarı oranı çok yüksektir.  Dolayısıyla hastanın cilt tipi ve kıl tipine bakılarak seçilmesi gereken bir yöntemdir.  Bu konuda en doğru değerlendirmeyi epilasyonu gerçekleştirecek olan hekimin karar vermesidir.  Bu yöntemin sırt omuz ve kol bölgelerinde etkisi biraz daha diğerine göre düşüktür.

Nd-Yag Lazer Epilasyon

Kâğıthane lazer epilasyon içinde kullanılan nd-yag lazer epilasyon daha yeni nesil epilasyon uygulamasıdır.  Diğerlerine göre çok daha avantajları bulunmaktadır.  Çok koyu cilt tiplerine rahatlıkla uygulanabilir.  Dolayısıyla oldukça geliştirilmiş bir sistemdir.  Ancak diğerlerine göre biraz daha ağrılı olması tek dezavantajıdır.  Ancak başarı oranı oldukça yüksektir.  Hekimin hastayı görerek cilt ve kıl köküne kıl tipine göre karar vermesi en doğru yöntemdir.  Kâğıthane lazer epilasyon çeşitleri diode aleksandrit ve nd yag lazer epilasyonu hastaya göre seçerek tercih yapmaktadır.  Bu uygulamalarda kişinin cilt rengi kılın tipi ve yapısı hangi bölgeye uygulanacağı farklılıklar gösterir.  Dolayısıyla en iyi lazer sistemi diye bir çeşit yoktur.  Hepsi kendi alanında son derece başarılıdır.  Doğru olan nerede hangi cihazın kullanılacağıdır.  Dolayısıyla Kâğıthane lazer epilasyon çeşitleri bu konuda hastaları değerlendirerek karar vermektedir.

Kâğıthane Lazer Epilasyon Kalıcı mıdır?

Kâğıthane lazer epilasyon doğru cihaz seçimi ve doğru hasta seçimi ile oldukça başarı göstermektedir. Bu başarıda belirleyici olan cihaz seçimi hastanın cilt yapısı ve kılın rengi ve kalınlığı hastanın cinsiyeti gibi farklılıklardır.  Epilasyon uygulamasından sonra hastanın dikkat etmesi gereken bazı kurallara uyarak uygulamalar son derece başarılı olmaktadır.  Öncelikle epilasyondan sonra yaklaşık 15-20 dakika epilasyon yapılan bölgeye buz uygulanması hem hastayı rahatlatır hem de cildi rahatlatması açısından önemlidir.  Epilasyondan sonra hafif kızarıklık ve şişlikler oluşur.  Buz kompresi yapılarak bunlar tamamen giderilir.  Epilasyon işleminden sonra bölge nemlendiriciler ile cildin kendini yenilemesi sağlanır.  Epilasyondan sonra 24 saat o bölgeye özellikle sıcak su kesinlikle temas edilmemelidir.  Bu kurallara epilasyon sonrasında uyulmaması durumunda son derece başarılı bir uygulama sağlanmış olur.