Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Beşiktaş Lazer Epilasyon

Beşiktaş Lazer Epilasyon

Beşiktaş Lazer epilasyon günümüzün yeni nesil epilasyon uygulamasıdır.  Lazer epilasyon diğer bugüne kadar olan epilasyon uygulamalarından çok daha farklı kalıcı ve çok sağlıklı bir uygulamadır.  Bu nedenle günümüzde birçok insan tarafından tercih edilmektedir.  Aynı zamanda hekimlerinin önerdiği epilasyon uygulaması da lazer epilasyon tedavisidir.  Beşiktaş lazer epilasyon uygulamasında kadın veya erkek fark etmeden istenmeyen tüylerin yok edilmesi gerçekleştirilir. Uygulamayı yapan bunu sağlıkla özdeşleştiren uzman,  deneyimi hekimlerle yapan bir merkezdir.  Lazer epilasyon klasik yöntemlere göre hem daha acısızdır,  hem de daha kalıcı ve kısa sürede kıllardan kurtulmanın yoludur.   Günümüzde farklı cihazlarla yapılan lazer epilasyon uygulaması cildin rengi yapısı tipine göre farklılıklar göstermektedir.  Dolayısıyla başlangıçta hangi cihazın hangi bölgelere ve kimlere uygulanacağı konusundaki seçimi uzman doktorlar yapmaktadır.

Beşiktaş Lazer Epilasyon Çeşitleri

Günümüzde lazer epilasyon uygulamasının farklı 3 türü bulunur.  Bu farklılık cihazlardaki dalga boyunun farklılığından kaynaklanır.  Beşiktaş lazer epilasyon kişinin cilt yapısına kılların kalınlığına ve kıl tipine bakarak karar vermek ve bu farklılıklar durumunda hangi cihazın uygulanması gerektiğine karar vermek gerekir.  Cihazın dalga boyunun kıl köküne uzanması gerekir ve bu da cihazın kapasitesini oluşturan durumdur.  Dalga boyu ne kadar uzun olursa kıl kökü tarafından o kadar tutulum sağlanır.  Ancak yüksek dalga boyu bulunan cihazlar da acı biraz daha fazladır.  Ancak çözüm daha kısa sürede daha kalıcı çözümdür.  Günümüzde uygulanan 3 lazer epilasyon çeşitleri vardır.

  • Aleksandrit lazer
  • Diode lazer
  • Nd yag lazer

Aleksandrit Lazer

Aleksandrit lazer etrafındaki dokulara zarar vermeden uygulanabilen bir sistemdir.  Aleksandrit lazer de büyük bir başlık vardır.  Bu başlık geniş bölgelere kısa sürede etki etmektedir.  Beşiktaş lazer epilasyon epilasyon seanslarını da oldukça kısaltır.  Ancak aleksandrit lazer uygulamasında çok koyu olmayan ten ve kıllarda daha fazla etkilidir.  Ancak soğutucu sistemi sayesinde aleksandrit lazer de acı hissedilmez.

Diyode Lazer

Diode lazer aleksandrit ve nd yag lazer den daha farklıdır.  800 nm dalga boyuna sahiptir.  Lazerin özelliği ise ince tüylerin kalıcı olarak ortadan kaldırılmasındır.  Beşiktaş lazer epilasyon diode lazer uygulamasında yakın mesafe atışlar yaparak soğutucu jel ile birlikte kullanıldığında çok daha sağlıklı ve kalıcı çözüm sunmaktadır.  Ayrıca bütün cilt tiplerine uygulanabilir.  Batık kıl kökleri de buna dâhildir.  Aynı zamanda diode lazerin manuel olarak ayarlama olanağı vardır.  Açık veya koyu olması kalın veya ince olması diode lazer de çok fazla fark etmez.  Her türlü durumda son derece başarılıdır.

Nd-Yag Lazer

Nd yag lazer hem koyu hem de açık tenlilerde etkili bir tedavidir.  Ancak diğer epilasyon uygulamalarına göre biraz daha fazla hissedilir.  Dalga boyu 1064 nm dir.  Beşiktaş lazer epilasyon dolayısıyla hem açık renkli cilt tipine sahip olan kişilerde hem de ince kıllarda kalıcı ve etkili çözüm sunar. Aynı zamanda ucunun geniş olması ve atış suresi sayesinde de son derece etkilidir.

Beşiktaş Lazer Epilasyon Kaç Seansta Uygulanır?

Beşiktaş lazer epilasyon uygulaması hastada bulunan kılların farklı uzunluklarda olması sebebiyle dolayısıyla lazer uygulamasından farklıdır.  Bu nedenle aynı bölgede bulunan kılların tek seansta tamamen ortadan kaldırılması mümkün değildir.  Ayrıca vücudun yapısı hormonsal denge durumu cilt tipinin farklılığı kıl tiplerindeki farklılık lazer uygulamasında seans aralıklarını değiştirir.  Örneğin dudak üzerine yapılan lazer epilasyon birkaç saniye sürer ancak bütün yüz için uygulanacaksa bu 10 dakika veya biraz daha üzerinde bir zaman gerektirir.  Dolayısıyla uygulanacak olan bölgeye göre ve o bölgedeki kılların yapısına göre lazer uygulaması farklılık gösterir.  Bütün vücudun bitmesinden sonra seans aralıkları da 1 ay civarındadır.  Ancak yaklaşık olarak 8-10 seansta tamamen vücuttaki kıllardan kurtulmak mümkündür.

Beşiktaş Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İnsanın doğası gereği ergenlik döneminde yani çocukluğun son döneminde çıkmaya başlayan kıllar doğal süreçleri doğrultusunda çıkarlar.  Ancak bu kıllar estetik olarak kaygı oluşturur.  Dolayısıyla vücudun belli yerlerinde ki kıllar istenmeyen bir görüntü oluşturduğu için bunlardan en kısa zamanda kurtulmak isteriz.  Özellikle koltuk altı bacak kol yüzün belli bölümlerinde çıkan kıllar bikini bölgesi gibi istenmeyen ve rahatsız edici kıllardır.  Bunlardan lazer epilasyon uygulaması ile tamamen kurtulmak mümkündür.  Beşiktaş lazer epilasyon kişinin kıl ve cilt yapısına göre lazer uygulaması kullanmaktadır. Lazer uygulamasından önce kıllar jilet yardımıyla veya tüy dökücü krem yardımı ile tamamen alınır.  Uzman doktor ve tecrübeli kişilerin yapması son derece önemlidir.  Öncelikle kıl ve cilt yapısı incelenerek hangi tür lazer uygulaması kullanılacağına yapacak olan uzman hekim karar verir.  Epilasyon yapılmaya başladıktan sonra 2 veya 3 seanstan sonra kıllar da ciddi anlamda bir azalma görülür.  Yaklaşık olarak 7 – 8 maksimum 10 seans sonra tamamen istenmeyen kıllardan kurtulmak mümkündür.

Beşiktaş Lazer Epilasyon Fiyatları 2020

Beşiktaş lazer epilasyon uygulaması kişinin cilt yapısına ve kılların kalınlığına inceliğine göre hangi lazer epilasyon uygulaması seçileceğine karar verilir.  Ayrıca epilasyonun uygulanacağı bölgenin alanı hangi bölgeye uygulanacağı her birinin farklı fiyatları bulunur.  Dolayısıyla hem tipi hem cilt tipi olarak ayır edildiğinde farklı seanslar uygulamak gerekebilir.  Dolayısıyla bunlar lazer epilasyon uygulamasında fiyatı değiştirecek durumlardır.  En sağlıklı yöntem lazer epilasyonu yapacak olan ekimin kıl ve cilt yapısını inceleyerek kaç seansta biteceğine karar vermesi ve dolayısıyla buna göre bir fiyat belirlemesi gerekir.  Bu nedenle uygulamaya başlamadan buradan herhangi bir fiyat vermek söz konusu değildir. Beşiktaş Lazer Epilasyon Fiyatları 2020 hakkında bilgi için hemen randevu alın.